Jakie łóżko dla 2 latka?

Jeśli dwulatek wyrósł ze swojego niemowlęcego łóżeczka, to najlepsza pora, aby rozpocząć poszukiwania wymarzonego łóżka dziecięcego. Oczywiście maluch bardzo szybko rośnie, dlatego nie warto wybierać rozwiązania na chwilę, bo szybko ponownie będziemy musieli wymienić mebel. Znalezienie odpowiedniego łóżka do pokoju dziecięcego bywa naprawdę nie lada problemem. W sprzedaży można znaleźć szereg różnorodnych propozycji, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby łóżko dla dwulatka spełniło swoje zadanie. Przede wszystkim musi być solidne, komfortowe, dobrze wykonane, funkcjonalne. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie łóżka. Jakie łóżko dla 2 latka? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Łóżko czy tapczanik dla dwulatka?

  • Drewniane łóżka dla dziecka

  • Jaki rozmiar łóżka dla 2-latka?

Z wpisu dowiesz się, jakie łóżko dla dwulatka wybrać, czy drewniane łóżka są odpowiednie dla dzieci oraz jaki rozmiar posłania będzie najlepszym wyborem. 

Łóżko czy tapczanik dla dwulatka?

Rodzice dwulatków stają przed trudnym wyborem - czy wybrać łóżko z materacem, czy tapczanik dziecięcy. Druga opcja często jest kusząca ze względu na to, że jest po prostu tańsza. Trzeba jednak podkreślić, że najlepszym wyborem będzie łóżko z odpowiednim materacem dziecięcym. Nie tylko zapewnimy komfort snu maluszkowi, ale także zadbamy o jego zdrowie. Materace muszą być odpowiednio dobierane do najmłodszych. Tapczaniki są niestety wykańczane gąbkami niskiej jakości. Nie zapewniają one anatomicznego podparcia dla kręgosłupa. Powoduje to ból, a nawet może przyczynić się do wad postawy. Za dobre łóżko dziecięce lepiej dopłacić. Dobrze sprawdzi się solidna rama oraz wysokiej jakości materac np. z pianki termoelastycznej, lateksowej czy wysokoelastycznej.

Drewniane łóżka dla dziecka

Wybierając łóżko dla dwulatka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele z drewna. To właśnie drewno jest solidnym, trwałym materiałem. Z łatwością je naprawimy w razie potrzeby. Drewniane łóżko dziecięce powinno być wykończone farbami nietoksycznymi. Rezygnujemy z modeli drewnopodobnych. Możemy od razu zdecydować się na większy model lub łóżko, które rośnie razem z dzieckiem. Nie ma sensu kupowanie niewielkich rozmiarów łóżka, które będzie musiało zostać szybko wymienione. To tylko pozorna oszczędność. 

Jaki rozmiar łóżka dla 2-latka?

Trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rozmiar łóżka dla dwulatka będzie najlepszy? Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki rozmiar powinno mieć łóżko dla 2-latka. Jeśli chcemy zakupić łóżko na dłuższy czas, wybieramy modele większe. Przeważnie decydujemy pomiędzy modelami o wielkościach  140×70 cm czy 160×80 cm, które są najbardziej popularne. Można oczywiście zdecydować się na większe łóżka - nawet te o rozmiarach jak dla dorosłych. Duże łóżko pozwoli na wspólne spanie z maluchem czy zabawę. Tak naprawdę, jeśli chodzi o rozmiar, ogranicza nas jedynie przestrzeń pokoju dziecięcego. Nie ma tutaj sztywnych ram, dlatego kierujemy się potrzebami malucha. Warto wydać nieco więcej na solidne, większych rozmiarów łóżko, które posłuży przez dłuższy czas.

Data: Apr 18, 2021

Kategorie: Poradnik , Wszystko dla dziecka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 086,00 zł

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 oraz na długość 210 i 220

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj korpusu: tapicerowany
Pojemnik na pościel: bez pojemnika
- opinie:
od 2 011,00 zł

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 oraz na długość 210 i 220

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj korpusu: tapicerowany
Pojemnik na pościel: dostępny
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się