Ile kosztuje materac? Ceny materacy

Wiele osób, które stoją przed trudnym zadaniem urządzenia swojej sypialni, zastanawia się nad tym, ile kosztuje materac i jaki trzeba ponieść koszt, aby nabyć materace wysokiej jakości, które posłużą nam przez długi czas. Jak łatwo się domyślić, im wyższej jakości materac, tym większą cenę będziemy musieli za niego zapłacić. Trzeba jednak podkreślić, że w łóżku spędzamy ogromną część naszego życia, dlatego nie możemy decydować się na półśrodki. Co więcej, profesjonalny materac musimy wymieniać co ok. 5-10 lat, dlatego można pozwolić sobie na wyższy wydatek raz na jakiś czas. Z pewnością warto. Rano będziemy się budzić bez bólu pleców, napiętych mięśni. W sklepach można znaleźć wiele modeli materacy, dlatego warto poznać je bliżej, aby wiedzieć, który z nich spełni naszego oczekiwania. 

Spis treści:

  • Dlaczego wybór materaca ma znaczenie?

  • Cena materaca - co na nią wpływa?

  • Ile kosztuje materac?

Z wpisu dowiesz się, co wpływa na koszt materaca, jaką cenę trzeba zapłacić za wysokiej jakości materac oraz dlaczego wybór odpowiedniego materaca ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. 

Dlaczego wybór materaca ma znaczenie?

Nasz organizm regeneruje się w trakcie snu. To właśnie wypoczynek nocny sprawia, że rano jesteśmy naładowani energią i mamy chęci do działania. Gdy jesteśmy niewyspani, dokuczają nam różnego rodzaju bóle. Co więcej, stajemy się rozdrażnieni, mamy kłopoty z koncentracją, nie możemy się skupić. Niewielka ilość snu lub spanie na niekomfortowym materacu mogą prowadzić do negatywnych zmian w organizmie - obniżają odporność, sprzyjają przybieraniu na wadze, powodują problemy z sercem. Problemem może być zarówno stary, zużyty, jak i źle dopasowany materac, który nie zapewnia odpowiedniego podparcia. Materace nie mogą być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Gdy sprawdzamy ceny materacy, widzimy, że znacząco się one między sobą różnią. Ile więc trzeba wydać na materac dobrej jakości?

Cena materaca - co na nią wpływa?

Na cenę materaca wpływają różnorodne parametry. Przede wszystkim, na koszt składają się materiały wysokiej jakości. W tańszych modelach materacy jakość materiałów jest znacznie niższa. Co więcej, na koszt wpływa różnorodność materiałów. Gdy kupujemy materac z jednego rodzaju pianki, zapłacimy za niego niższą cenę niż wtedy, gdy nabywamy materace z trzema różnymi rodzajami pianki. O cenie świadczą również wymiary materaca. Naturalnie, im jest on większy, tym cena będzie wyższa. Cenę mogą również podnieść dodatkowe warstwy czy pokrowiec. 

Ile kosztuje materac?


Przeważnie najtańsze są materace ze zwykłej pianki poliuretanowej, która jest także zwana pianką tapicerską. Choć tego typu materace nie są drogie, nie są jednocześnie bardzo trwałe i komfortowe. Jeśli zależy nam na długoterminowej inwestycji i wygodzie snu, warto pomyśleć o materacach wyższej jakości. Te najtańsze kosztują ok. 200 złotych, jednak dość szybko trzeba będzie je wymieniać. 

Innym rodzajem jest materac z pianki wysokoelastycznej. Tego typu materace kosztują ok. 500-1000 złotych. To wyższej jakości pianka, która jest bardziej trwała, sprężysta i przewiewna. Można również zdecydować się na materac termoelastyczny, który zapamiętuje kształt ciała użytkownika, mięknie pod wpływem ciepłoty ludzkiego ciała. To droższe materace, których ceny zaczynają się powyżej tysiąca złotych. Do wyboru są także materace lateksowe, kieszeniowe i inne. Każdy znajdzie coś dla siebie w wybranym przedziale cenowym.

Data: kwi 17, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 864,00 zł

dla alergików, osób pocących się, dla osób cięższych, seniorów, sportowców

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
828,00 zł od 621,00 zł

sprężyny woreczkowe, pianka T35

  • Promocja
  • -25%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H2
Wysokość: 19 cm
- opinie:
od 2 423,00 zł

dla par, seniorów, nastolatków, sportowców, dla śpiących na boku

Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 067,00 zł

dla par, seniorów, nastolatków, alergików

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się