Czy do łóżka małżeńskiego kupić jeden materac czy dwa?

Bardzo wiele par decyduje się na taki krok jak osobne łóżka . Powodem tego stanu rzeczy nie zawsze są problemy małżeńskie, a na przykład kwestia… komfortu podczas snu! Jak zaś wiadomo, sen jest ogromnie ważny i musi przynosić ukojenie zarówno ciału jak i umysłowi. Tymczasem jak się okazuje, częstym problemem dla jednego z małżonków staje się dyskomfort powodowany przez wybór nieodpowiedniego materaca. Na szczęście można temu szybko zaradzić i znów cieszyć się wspólnym słodkim snem!

Jedno łóżko, dwa materace?
Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Co więcej, całe mnóstwo małżeństw korzysta z takiego rozwiązania. Do jednego dużego łóżka małżeńskiego można zakupić dwa materace – każdy inny, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Jest to bardzo dobre wyjście, które umożliwia wspólny sen, ale wcale nie jedyne. Czasem nie ma potrzeby zakupu dwóch oddzielnych materaców, nawet jeśli obecny nie spełnia wymagań jednego z małżonków. Jak zatem prawidłowo dobrać materac ? Kiedy istnieje możliwość satysfakcjonującego zakupu jednego materaca, a kiedy trzeba jednak postawić na dwa?

Kiedy jeden materac?
Obecne materace są zupełnie inne niż te produkowane kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. Jeden materac, stworzony z wysokiej jakości materiałów, o odpowiedniej budowie, może być idealny dla dwóch osób, które mają inne oczekiwania. Jak to możliwe? Mowa tu o materacu w pewnym sensie „inteligentnym”, który po prostu dopasowuje się do kształtu ciała osoby leżącej. Bardzo dobre właściwości ergonomiczne posiadają na przykład materace termoelastycznekieszeniowe czy lateksowe. Istotne jest to, że w przypadku takich materaców, zmiana pozycji jednej osoby nie ma wpływu na część materaca, na której śpi druga, zatem nie dochodzi do zakłócenia snu. Niestety, materace te mają swoje ograniczenia i nie spełnią oczekiwań całkowicie różnych.

Kiedy dwa materace?
Jeśli potrzeby małżonków odnośnie na przykład stopnia twardości materaca są wyjątkowo dalekie od siebie, trzeba pomyśleć o zakupie dwóch oddzielnych. Ważna jest także sama waga każdego z partnerów. Osoby cięższe będą potrzebowały materaca nieco twardszego, bo w miękki zwyczajnie „wpadną”, a sen w takim ułożeniu nie będzie ani zdrowy, ani udany. Podobnie będzie w przypadku osób szczupłych, śpiących na zbyt twardym materacu. Jeśli ciężar ciała będzie za mały, by wpasować się w materac, kręgosłup będzie „wisiał”, przez co mięśnie będą musiały włożyć ogrom pracy w utrzymanie go w odpowiednim położeniu. Po takiej nocy poranne wstawanie będzie wyjątkowo bolesne i uciążliwe. W wyżej wymienionych sytuacjach zakup dwóch materacy jest jak najbardziej wskazany.

Jaki materac dla dwojga?

Wybierając materac do łózka małżeńskiego,trzeba wziąć pod uwagę potrzeby obu osób które często się różnią. Nie jest to proste zadanie, ale z pomocą naszych ekspertów już dziś możesz znaleźć swój wymarzony materac. Sprawdź jakie produkty polecają specjaliści.

Materac Penlo jest zbudowany ze sprężyn multi pocket, każda sprężyna jest w osobnej kieszeni. Gwarantuję to idealne dopasowanie się do kształtu ciała, posiada również obustronnie dwie pianki wysokoelastyczne o różnych twardościach. Dzięki zastosowaniu dwóch różnych pianek przy obróceniu materaca zmienia się twardość. Jest to idealny wybór dla osób niezdecydowanych co do twardości materaca.

Materac Piano składa się z wysokiej jakości pianki Gueno Elastik profilowanej na całej długości materaca, dzięki tym ulepszeniom gwarantuje delikatny masaż i stabilne podparcie kręgosłupa. Pianka ta posiada podwyższoną gęstość dlatego będzie odporna na odkształcenia. Dodatkowo, materac charakteryzuje się doskonałą wentylacją, dzięki czemu jest odpowiedni nawet dla alergików.


Data: Feb 19, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 095,00 zł

dla dziecka, do stelaży regulowanych, seniora, pary

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:
od 1 422,00 zł

pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna

Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 1 925,00 zł

dla par, seniorów, sportowców, osób nadmiernie pocących się, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się