Jaka twardość materaca dla dziecka?

Z poradnika dowiesz się, jaka twardość materaca dla dziecka jest najlepsza. Przedstawiamy najlepsze parametry materacy dla 10 latka, 2 latka, 4 latka, 5 latka i 6 latka. Pomogą Ci one dopasować materac dla dziecka w taki sposób, aby spełniał oczekiwania malucha.

Spis treści:

  • Jaka twardość materaca dla 10 latka i starszego dziecka
  • Jaka twardość materaca dla 2 latka
  • Jaka twardość materaca dla 4 latka
  • Jaka twardość materaca dla 5 latka
  • Jaka twardość materaca dla 6 latka

Jaka twardość materaca dla 10 latka i starszego dziecka

Materac twardy czy miękki dla 10 latka? Wielu rodziców staje przed dylematem, zastanawiając się nad tym, jaki materac dla starszego dziecka wybrać. Wybór materaca dla 10 latka wcale nie musi być wyzwaniem. Starsze dziecko przede wszystkim potrzebuje materaca dopasowanego do wzrostu i wagi. Długość materaca musi być co najmniej 20 cm większa niż wzrost użytkownika. Jeśli dziecko waży poniżej 60 kg, wybieramy materac o twardości H1, jeśli więcej - H2.

Jaka twardość materaca dla 2 latka

Jeśli dziecko ma dwa lata, przeważnie przychodzi moment, gdy wyrasta z łóżeczka i ma swoje pierwsze łóżko. Ważne, aby odpowiednio dopasować dziecięcy materac, by dziecko chętnie korzystało ze swojego nowego miejsca do snu. Jaki powinien być materac dla dwulatka? Przede wszystkim antyalergiczny, antybakteryjny, bez toksycznych klejów, z możliwością prania w pralce. Najlepiej w tej roli sprawdzi się materac piankowy z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, który dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Tego rodzaju materac jest wystarczająco twardy, a jednocześnie nie jest zbyt twardy.

Jaka twardość materaca dla 4 latka

Jaki materac dla 4 latka? Podobnie, jak w przypadku dziecka dwuletniego, dobrym wyborem będzie materac piankowy. Pianka termoelastyczna lub pianka wysokoelastyczna odpowiednio podpiera ciało maluszka, a jednocześnie dziecko nie zapada się w materacu.

Jaka twardość materaca dla 5 latka

Dla pięciolatków przeważnie wybierane są materace o wielkości 140x70 cm. Nie jest to jednak regułą. Możemy bowiem od razu kupić większe łóżko dla dziecka, a wtedy będzie potrzebny większy materac. Materac dla dziecka musi być przede wszystkim wysokiej jakości. Dobrze, aby był odporny na działanie bakterii czy grzybów, a także był antyalergiczny. Jaka twardość materaca dla 5 latka? Dobrze jest zdecydować się na dziecięce materace ze strefami twardości. Tego rodzaju materac zapewni odpowiednie podparcie dla każdej części ciała, a dziecko będzie mieć zagwarantowany komfort snu.

Jaka twardość materaca dla 6 latka

Dla sześciolatków materace wybieramy podobnie, jak w przypadku dzieci pięcioletnich. Jeśli chodzi o materiały, warto zdecydować się na piankowe materace. Są one odpowiednio dopasowane pod kątem twardości do ciała dziecka. Jeśli jednak uznamy, że materac jest zbyt miękki i chcemy sprawić, żeby był twardszy przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich atutów i komfortu, z pomocą przychodzi mata kokosowa. Możemy ją zastosować z jednej strony. Podnosi ona twardość materaca, a dziecko nie zapada się głęboko w materac.

Dobrym rozwiązaniem dla dzieci jest pokrowiec na materac. W razie jakichkolwiek zabrudzeń możemy szybko i sprawnie go wyprać w pralce, a materac pozostaje czysty.

Data: Apr 10, 2021

Kategorie: Poradnik , Wszystko dla dziecka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 095,00 zł

dla dziecka, do stelaży regulowanych, seniora, pary

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się