Jak usunąć przykry zapach z materaca?

Poniższy poradnik zawiera sprawdzone informacje odnośnie do usuwania przykrego zapachu moczu z materacy. Dzięki wskazówkom dowiesz się, jak usunąć przykry zapach z materaca krok po kroku.

Spis treści:

  • Jak usunąć przykry zapach moczu z materaca
  • Jak usunąć przykry zapach z materaca co zrobić
  • Jak usunąć przykry zapach z materaca krok po kroku
  • Jak usunąć przykry zapach z materaca u niemowlaka
  • Jak zabezpieczyć materac przed niechcianymi problemami

Jak usunąć przykry zapach moczu z materaca

Rodzice niemowląt, opiekunowie osób starszych, a także właściciele czworonogów wiedzą, jak uporczywy bywa zapach moczu. Niestety, ale plamy z moczu pojawiają się również na materacach. Nie tylko trudno je usunąć, ale także kłopotem bywa przykry zapach. Czy da się go skutecznie pozbyć? Pomocne mogą być domowe sposoby, jednak równie dobrze sprawdzą się specjalistyczne środki, które będą skutecznym narzędziem w walce z czyszczeniem uporczywych plam. Podobnie, jak w przypadku usuwania plam z krwi z materaca, ratunkiem w przypadku plam z moczu będzie zimna woda. To pierwszy krok do usunięcia plam z moczu z materaca, a także do pozbycia się jego zapachu. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dłoni, aby nie miały one kontaktu z materacem.

Czyszczenie

Jak usunąć przykry zapach z materaca co zrobić

Pierwszym krokiem jest dokładne umycie plamy zimną wodą. Robimy to za pomocą ściereczki lub ręczników papierowych. Gdy dokładnie umyjemy powierzchnię materaca z moczu w celu usunięcia przykrego zapachu, pora na kolejny krok. Pamiętajmy, że unikamy stosowania odświeżaczy powietrza czy kadzideł w celu pozbycia się przykrego zapachu. Ważne, aby skupić się na dokładnym oczyszczeniu powierzchni materaca. Dopiero później wietrzymy pomieszczenie lub myślimy o kolejnych etapach odświeżania materacy. Z pewnością znane są domowe sposoby usuwania plam z materacy np. używanie octu, sody oczyszczonej lub cytryny. Nie zawsze jednak będą one skuteczne. Co więcej, soda oczyszczona i cytryna mają właściwości wybielające, dlatego nie w każdych przypadkach się sprawdzą.

Nie stosuj odświeżaczy

Jak usunąć przykry zapach z materaca krok po kroku

Jak już zostało wspomniane, najpierw przemywamy materac zimną wodą. Zmniejszymy w ten sposób stężenie moczu w tkaninie. Można także przemyć plamę wodą utlenioną. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie gotowych środków czyszczących, które niwelują plamy, a dodatkowo usuwają przykry zapach. Jednym ze sprawdzonych sposobów, który pomaga w pozbyciu się zapachu moczu z materacy jest wcieranie w plamy mąki kukurydzianej, a następnie spłukanie jej wodą.

Mąka

Jak usunąć przykry zapach z materaca u niemowlaka

Aby usunąć przykry zapach z materaca u niemowlaka, musimy postępować bardzo uważnie. Stosujemy jedynie bezpieczne środki, które nie zaszkodzą w żaden sposób maluchowi! Możemy w tym celu wykorzystać produkty, które mamy w domu, są ekologiczne i naturalne. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z dziecięcego materaca, możemy wykorzystać amoniak i mydło. Odmierzamy tę samą ilość amoniaku i mydła, a następnie rozpuszczamy je w wodzie. Przygotowanym roztworem czyścimy zabrudzoną powierzchnię.

Mydło

Jak zabezpieczyć materac przed niechcianymi problemami?

W celu zachowania jak najdłuższej świeżości i higieniczności materaca polecane są ochraniacze, które zakłada się pod prześcieradło w celu dodatkowej ochrony powierzchni do spania. Dzielą się na całkowicie bawełniane oraz takie z dodatkową membraną zabezpieczającą przed przedostaniem się wilgoci do wnętrza materaca. Technologia stosowana w dzisiejszych ochraniaczach nieprzemakalnych pozwala swobodnie oddychać materacowi dając jednocześnie ochronę i bezpieczeństwo użytkowania. Ważnym aspektem jest też to, że produkt nie traci swoich właściwości, nawet po wielokrotnym praniu.

Data: kwi 9, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się