Materac dla dziecka - jaki wybrać?

Z tekstu dowiesz się, jaki materac dla niemowlaka wybrać, który materac sprawdzi się najlepiej w przypadku 3-letniego dziecka. Podpowiadamy również, jaki rozmiar materaca dla dziecka wybrać. Dowiesz się, jakiego rodzaju materace będą najlepsze w przypadku dzieci.

Spis treści:

  • Jaki materac wybrać dla 3 letniego dziecka
  • Jaki wybrać materac dla dziecka do łóżka
  • Materac dla dziecka jaki wybrać rozmiar
  • Materac dla niemowlaka jaki wybrać

Jaki materac wybrać dla 3 letniego dziecka

Moment, gdy dziecko wyrasta ze swojego łóżeczka bywa dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. Wtedy trzeba podjąć decyzję, jaki materac wybrać dla 3 letniego dziecka. Oczywiście możemy wymienić materac dziecięcy wcześniej, jednak to właśnie czas, gdy dziecko ma 2,5 roku lub 3 lata jest tym, kiedy wybieramy dla niego pierwsze “dorosłe” łóżko. Przede wszystkim możemy zdecydować się od razu na zakup większego łóżka. Dzięki temu kupujemy materac, który posłuży dziecku przez najbliższych kilka lat. Najważniejsze jest jednak to, aby dopasować materac do indywidualnych dziecięcych potrzeb. Tylko wtedy zapewnimy dziecku komfort snu i prawidłowy rozwój. Jaki zatem materac sprawdzi się najlepiej w tej roli?

Materac dla dziecka

Jaki wybrać materac dla dziecka do łóżka

Do wyboru mamy różne rodzaje materacy. Prym wiodą materace piankowe, materace lateksowe, materace kieszeniowe. Jeśli chodzi o materac dla dziecka do łóżka, polecane są materace piankowe, a konkretnie materace z pianki termoelastycznej. Idealnie dopasowują się one do kształtu ciała, zapamiętują go, a dodatkowo reagują na jego ciepło. Dziecko nie zapada się nadmiernie w materacu, a jednocześnie nie jest on zbyt twardy, co ma kluczowe znaczenie. Materac dla małego dziecka powinien przede wszystkim zagwarantować mu odpowiednie podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa. Powinien także być antyalergiczny, antybakteryjny, z możliwością prania w pralce, tzn. warto zadbać o pokrowiec na materac, bez toksycznych klejów. Nie poleca się dla dzieci materacy gryczanych, gdyż często gromadzi się w nich pleśń, materacy sprężynowych ze względu na to, że są niedopasowane do potrzeb rozwijającego się kręgosłupa, a także materacy lateksowych, gdyż mogą powodować uczulenia.

Materac dla dziecka

Materac dla dziecka jaki wybrać rozmiar

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki rozmiar materaca dziecięcego będzie najlepszym wyborem. Materace dla dzieci mogą przyjmować najróżniejsze wymiary. Można zdecydować się na materace do łóżeczka, których wymiary wynoszą przeważnie 60x120cm, 70x140cm lub materace dla dzieci starszych, których wymiary to najczęściej 80x160cm.

Materac dla dziecka

Materac dla niemowlaka jaki wybrać

Materac dla niemowlaka musi zagwarantować maluszkowi bezpieczeństwo. Musimy zwracać uwagę na atesty i certyfikaty, które poświadczą fakt, że zastosowane materiały są bezpieczne dla niemowląt. Kręgosłup małego dziecka musi być podparty równomiernie na całej długości. Dla maluszków poleca się materace średniotwarde, bezstrefowe. Dzięki temu na materacach nie pojawiają się odkształcenia.

Materac dla dziecka

Data: kwi 8, 2021

Kategorie: Poradnik , Wszystko dla dziecka

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się