Jaki stelaż pod materac kieszeniowy?

Data: kwi 8, 2021

Kategorie: Poradnik , Stelaże

Urządzając swoją wymarzoną sypialnię, bardzo często zwracamy uwagę na to, aby łóżko było efektowne, spełniało nasze oczekiwania. W końcu to ono jest głównym meblem w sypialni. W późniejszym etapie wybieramy odpowiedni materac - piankowy, lateksowy czy kieszeniowy. Często zapominamy o tym, że także stelaż ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu snu. Jaki stelaż pod materac kieszeniowy? Często wiele osób zadaje sobie to pytanie. Nic w tym dziwnego, powiem kompatybilność materaca i stelaża bezpośrednio przekłada się na nasz nastrój, samopoczucie, a także na efektywność działań w ciągu dnia. Stelaż pod materac to podpora materaca. Stelaże to po prostu konstrukcje, które są wykonane z połączonych ze sobą drewnianych listewek. Nie każdy stelaż będzie jednak odpowiednim wyborem, dlatego zakup musi być przemyślany, a nie przypadkowy. Jak wybrać odpowiedni stelaż pod materac kieszeniowy i na jakie elementy zwrócić uwagę?

Stelaż pod materac jaki wybrać

Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonany stelaż. Do wyboru są stelaże z listewek sosnowych, bukowych i brzozowych. Trzeba pamiętać, że każdy ze stelaży będzie innej jakości. Najtańsze są sosnowe stelaże pod materac. Jednocześnie są one najmniej trwałe, dlatego rzadko zdarza się, aby były polecane przez specjalistów. Stelaże sosnowe, niestety, mogą przyczyniać się do odkształcania materacy ze względu na to, że nie są elastyczne. Jeśli wydajemy sporą sumę na materac kieszeniowy, warto, aby stelaż był odpowiednio dopasowany. Tylko wtedy będziemy czerpać ogrom korzyści z naszego kieszeniowego materaca. Stelaże sosnowe są twarde, dlatego można je stosować jedynie do materacy bonelowych starszego typu.

Jaki stelaż pod materac 160x200

Dobrym wyborem jest stelaż pod materac kieszeniowy z listew bukowych. Nadaje się nawet w przypadku materacy 160x200. Stelaż bukowy jest polecany pod lepsze i droższe materace, jak właśnie materace kieszeniowe. Deski w tego rodzaju stelażach są elastyczne i sprężyste, dlatego bardzo dobrze podtrzymują materac, nie wywierają na niego sporego nacisku i nie powodują odkształceń. Stelaże brzozowe są ze średniej półki cenowej. Można powiedzieć, że stanowią kompromis pomiędzy jakością stelaży sosnowych a stelaży bukowych.

Jaki wybrać stelaż pod materac

Do wyboru mamy stelaże regulowane lub bez regulacji. Wybór stelaża pod materac kieszeniowy będzie w tym przypadku zależeć od naszych indywidualnych preferencji. Bez wątpienia stelaże regulowane mają sporo korzyści i są polecane przede wszystkim dla osób, które sporo czasu spędzają w łóżku ze względu na rozmaite dolegliwości. Kupując stelaż pod materac kieszeniowy, bierzemy również pod uwagę to, do jakiej maksymalnej wagi ciała jest on przeznaczony. Najsłabsze stelaże przeważnie wytrzymują ciężar do 80 kg. Są przeznaczone dla dzieci lub szczupłej osoby. Bardziej wytrzymałe stelaże wytrzymują ciężar do 130 kg i więcej. To bardzo ważne, gdy kupujemy stelaż do podwójnego łóżka. Szczegółowe informacje można znaleźć w opisie produktu.

Produkty powiązane z tym wpisem

od 552,00 zł

do łóżka z pojemnikiem, listwy bukowe

 • Bestseller
 • Producent: M&K foam Koło
 • Rodzaj stelaża: do łóżka z pojemnikiem
 • Rodzaj drewna : bukowe
 • Ilość listew: 28
 • Szerokość listew: 38 mm
 • Regulacja twardości: tak
- opinie:
od 211,00 zł

bez regulacji, listwy brzozowe

 • Bestseller
 • Producent: M&K foam Koło
 • Rodzaj stelaża: bez regulacji
 • Rodzaj drewna : brzozowe
 • Ilość listew: 28
 • Szerokość listew: 35 mm
 • Regulacja twardości: tak
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się