Materace dla najmłodszych - jakie wybrać?

Wielu rodziców, którzy chcą zadbać o dobro swoich dzieci, zastanawia się, jaki materac będzie najlepszy dla ich pociechy. Faktem jest, że na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli, jednak nie każdy będzie najlepszy. Jakie informacje powinniśmy posiadać, zanim kupimy materace dla najmłodszych?

Materace dla dzieci

Bardzo ważne jest to, aby materac dla dziecka był przede wszystkim nowy. Nie decydujemy się na materace z drugiej ręki, gdyż po prostu nie wiemy, jak były one użytkowane. Kupując nowe materace, mamy pewność, że posłanie jest higieniczne, nie ma odkształceń. Każde ciało jest inne - również dziecka. Nawet wtedy, gdy nie widzimy żadnych zmian na powierzchni, nie oznacza to, że ich nie ma. Nawet odkształcenia, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, mogą w dużym stopniu powodować dyskomfort u malucha. To dlatego odrzucamy oferowane materace używane. Bezwzględnie materac powinien być nowy.

Drugą istotną kwestią jest wybór materaca odpowiedniej twardości. To właśnie od niej będzie zależeć komfort dziecka, a także prawidłowy rozwój jego układu szkieletowego. Jest to zatem punkt podczas wyboru materaca, którego nie można bagatelizować. Każdy z nas słyszał powielany mit odnośnie do tego, że najlepsze dla dzieci są materace twarde. A może wręcz przeciwnie - im bardziej miękki materac, tym większy komfort. Prawda zazwyczaj leży pośrodku i tak też jest w tym przypadku. Materace dla dzieci powinny być średnio twarde. Muszą być dopasowane przede wszystkim do wagi i wielkości malucha. Odpowiedni materac powinien gwarantować prawidłowe podparcie kręgosłupa, dlatego musi zachować on naturalne krzywizny. Co więcej, leżenie na takiej powierzchni pobudza mięśnie pleców do delikatnego wysiłku. To bardzo ważna praca, gdyż odpowiednio przygotowuje układ mięśniowy do tego, aby w przyszłości podtrzymywał całą sylwetkę.

Z jakich materiałów powinien być materac dla dziecka?

Bardzo ważne będzie również to, z jakich materiałów wykonany jest materac dla dziecka. Posłanie nie musi być wcale drogie, lecz musi być świadomie wybrane. Dobrym wyborem są materace wysokoelastyczne lub lateksowe. Wyróżniają się wysoką trwałością. Są wytrzymałe, a dodatkowo materac lateksowy posiada właściwości antyalergiczne oraz antygrzybiczne. Warto zainwestować w specjalne ochronne pokrowce. To bardzo ważne przy dziecku, dlatego, że materace często mogą ulegać zabrudzeniu. Jeśli rozważamy zakup materaca, który stanowi połączenie pianki i maty kokosowej, warto rozważyć jego zakup, gdyż to bardzo polecane połączenie. Mata zapewnia właściwą twardość, a dodatkowo podnosi przewiewność materaca. Materace, które będą odpowiednie dla dziecka, to materace termoelastyczne. Otulają one malutkie ciałko dziecka. Mięśnie mogą się relaksować. Wielu rodziców obawia się, że ten materac będzie za miękki. To mit, dopasowuje się on do kształtu ciała i jego temperatury, dlatego jest odpowiedni. Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem, warto zainwestować właśnie w materace termoelastyczne dla dzieci.

Najlepsze materace od najmłodszych lat!

Wybierając materac dla naszych pociech, oczekujemy że zapewni on najwyższy komfort, a jego właściwości pozwolą na odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa podczas snu. Nasza bogata oferta materacy posiada najlepsze produkty, które charakteryzują się starannym wykonaniem oraz najwyższej jakości materiałami o właściwościach antyalergicznych. Zapewnij już dziś swojemu dziecku zdrowy sen na długie lata.

Materac Piano jest materacem w całości wykonanym z nowoczesnej pianki Gueno Elastic. Pianka, dzięki swojej otwartej strukturze, pozwala na swobodny przepływ powietrza w materacu, dlatego może być użytkowany przez alergików. Na powierzchni materaca, zostały wykonane laserowo specjalne profilowania, które delikatnie masują ciało, poprawiając krążenie krwi. Materac doskonale dopasowuje się do kształtów śpiącej osoby, gwarantując wygodnie przespaną całą noc.

Dla osób poszukujących najlepszych produktów, idealnym wyborem będzie Materac Sueno Minor. Jest to produkt stworzony z elastycznego lateksu, który posiada właściwości antyalergiczne. Dzięki swojej jednolitej strukturze, materac ma doskonałe działanie punktowe na kręgosłup. Produkt ten jest dwustronny, dlatego można go swobodnie obracać, co znacząco przedłuży jego żywotność. Materac dostępny jest w wielu pokrowcach, które łatwo się ściąga i pierze w zaciszu domowym.

Data: kwi 4, 2021

Kategorie: Poradnik , Wszystko dla dziecka

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się