Materac dla alergika - jak wybrać?

Nie da się ukryć, że alergie to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Większość nie jest groźna, ale może skutecznie utrudniać życie i codzienne funkcjonowanie. W domu najbardziej uciążliwa może być alergia na kurz i roztocza. Mamy z nią do czynienia dosłownie na każdym kroku. Niestety, najbardziej narażeni jesteśmy w trakcie snu, bo materac jest największym siedliskiem roztoczy, które żywią się martwym naskórkiem. Materace antyalergiczne są skutecznym sposobem na to, by się przed nimi uchronić.

Materac odpowiedni dla alergika

Człowiek spędza w łóżku łącznie ok ⅓ swojego całego życia. Dlatego to tak ważne, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki do snu. Trzeba zadbać o odpowiednią pościel, wilgoć i temperaturę powietrza, wygodne łóżko i stabilny stelaż w łóżku. Pod kątem higieny najważniejsze to przede wszystkim wysoka przewiewność materaca. Materac powinien być dopasowany do wagi i wzrostu użytkownika. Pod uwagę bierzemy także pozycję podczas snu oraz ewentualne schorzenia, wady postawy, problemy z kręgosłupem lub inne kłopoty zdrowotne.

Materac do spania ma wręcz doskonałe warunki do tego, aby odkładał się w nim kurz, rozwijała pleśń czy grzyby. Jeśli ktoś cierpi na alergie, musi urządzić swoją sypialnię w bardzo przemyślany sposób. Zmiany należy rozpocząć od wyboru właściwego materaca antyalergicznego. Czyli jakiego dokładnie?

Jak wybrać materac antyalergiczny?

Jeśli wybieramy materac dla alergika, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na wypełnienie materaca oraz rodzaj materiału, z jakiego został wykonany pokrowiec. Najważniejszym parametrem w przypadku wyboru materaca dla alergika będzie dobra przepuszczalność powietrza.

Materac, który ma słabą przepuszczalność, będzie zatrzymywał kurz, gromadził wilgoć i martwy naskórek. Taki materac będzie też utrudniał utrzymanie optymalnej dla snu temperatury. Dla alergika najbardziej polecane są zwłaszcza materace z pianki wysokoelastycznej lub lateksu. Wyróżniają się otwartokomórkową strukturą, która sprawia, że świeże powietrze może bardzo swobodnie przepływać przez wypełnienie materaca.

Materac lateksowy to kolejne obok materacy piankowych dobre rozwiązanie dla osób z alergiami. Lateks jest ceniony ze względu na swoje antybakteryjne i antyalergiczne właściwości. Materiał ma jednolitą, zbitą strukturę, co przekłada się na to, że nie chłonie kurzu. Materac lateksowy dodatkowo posiada specjalne kanaliki, więc przepływające powietrze odświeża samo wypełnienie.

Ważny jest też wybór odpowiedniego pokrowca na materac. Niektórzy producenci jak M&K Foam Koło czy GUENO oferuję specjalne pokrowce o właściwościach antyalergicznych. Dodatkowo można też zastosować ochraniacz na materac, który nie tylko stanowi barierę ochronną przed kurzem i roztoczami, ale dodatkowo może pełnić funkcję prześcieradła, więc nie trzeba go osobno dokupywać i można zaoszczędzić pieniądze. 

Kluczowe jest zachowanie materaca w czystości i świeżości. Wymaga to stosowania regularnych higienicznych zabiegów. Samą pościel zmieniamy raz na miesiąc, a materac w miarę możliwości wietrzymy. W przypadku materacy lateksowych należy jednak kategorycznie unikać wystawiania go na słońce, bo promienie UV niszczą strukturę lateksowego wypełnienia.

Który materac wybrać dla osoby uczulonej na kurz i roztocza?

Teraz już wiesz, czym należy się kierować przy wyborze idealnego materaca do spania. Obecnie na rynku, znajduje się ogromna ilość tanich materacy, których nie można nazwać higienicznym produktem. Przed podjęciem decyzji dobrze jest skonsultować się ze specjalistą. Doradcy zatrudnieni w Expert Snu to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży materacy oraz specjaliści od zdrowego snu. Z ich pomocy można skorzystać zarówno stacjonarnie w salonie, jak i online czy telefonicznie. Podczas wyboru materaca należy zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego został wykonany, bo to właśnie on wpływa na jakość produktu i jego higieniczność. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą materacy gwarantujących zdrowy i higieniczny sen na długie lata.

Materac lateksowy M&K Foam Koło Sueno Talalay Natural

Materac lateksowy M&K Foam Koło Sueno Talalay jest dostępny w różnych twardościach w zależności od wagi, wzrostu, pozycji spania czy budowy ciała użytkownika. Materac ma najlepsze możliwe wypełnienie - ekologiczny lateks naturalny Talalay to doskonały wybór dla osób z problemami alergicznymi. Przy produkcji lateksu Talalay postawiono przede wszystkim na najlepszą możliwą higieniczność, trwałość, wygodę i oddychalność materiału, dzięki czemu materac zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, a także całkowicie blokuje rozwój roztoczy i innych drobnoustrojów. Dodatkowo, materac posiada precyzyjne działanie punktowe na kręgosłup, pozwalając naszemu ciału rozluźnić się i zregenerować podczas snu.

Materac GUENO Piano

Materac Piano od polskiej marki GUENO to innowacyjny wyrób z pianki wysokoelastycznej. Dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym, pianki użyte w materacu Piano, posiadają otwarte pory, które nie blokują przepływu powietrza. Pianka wysokoelastyczna bardzo dobrze dopasowuje się dostosowuje do kształtu ciała, odpowiednio podtrzymując kręgosłup. Materac posiada najwyższej jakości pokrowiec GUENO Silver Plus, który jeszcze bardziej poprawia wentylację, zapewniając tym samym właściwości antybakteryjne. Pokrowiec można bez problemu ściągnąć z materaca i wyprać w pralce.

Data: Mar 31, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 380,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 069,00 zł

dla dziecka, do stelaży regulowanych, seniora, pary

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się