Jaki rozmiar łóżka drewnianego?

Drewniane łóżka - ponadczasowa klasyka

Lata mijają, zmieniają się trendy wyposażenia sypialni, a drewniane łóżka wciąż są na topie. Meble z naturalnych materiałów mają duszę i charakter. Na rynku można spotkać łóżka wykonane z różnych rodzajów drewna.

Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem, ale także i właściwościami, bo każdy rodzaj drewna ma nieco inną charakterystykę. Podczas wyboru idealnego łóżka warto także wziąć pod uwagę rozmiar i rodzaj drewna. Im większe łóżko, tym więcej drewna potrzeba do jego wykonania

Rozmiar łóżka drewnianego

Jeśli wiesz już, jaki rodzaj drewna najbardziej cię interesuje, pora zastanowić się nad rozmiarem. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań od różnych producentów, jednak większość łóżek jest produkowanych w uniwersalnym rozmiarze.

Wszystko zależy od tego, dla kogo ma być łóżko? Inaczej dobierzesz rozmiar łóżka dziecięcego, inaczej dla rosnącego nastolatka, a jeszcze inaczej dla dorosłego. Jest jeszcze kwestia, jak wybrać rozmiar łóżka dla pary? Jaki rozmiar łóżka będzie najlepszy dla dwóch osób chcących spać razem na jednym materacu?

Jaki rozmiar łóżka dla małego dziecka?

Do pokoju dziecięcego możesz wybrać łóżko o wymiarach 80 x 100 cm, 90 x 100 cm, 120 x 200 cm w zależności od wieku dziecka i możliwości w sypialni. Łóżko o wymiarach 80 x 100 cm czy 90 x 100 cm sprawdzi się dla bardzo małych dzieci. Dla większych dzieci można wybrać już łóżko w normalnym rozmiarze jak dla dorosłego, czyli na przykład 120 x 200 cm.

Łóżko dla singla - jakie wymiary dla jednej osoby?

Dla jednej osoby odpowiednie będzie łóżko o wymiarach 90 x 200 cm, 120 x 200 cm czy nawet 140 x 200 cm. Jeśli jesteś szczupłej budowy ciała, może wystarczyć wymiar 90 x 200 cm. Rozmiar 120 x 200 cm to z kolei najbardziej uniwersalny i dość popularny wymiar, jeśli o łóżko dla pojedynczej osoby. Jeśli lubisz mieć dużo wolnego miejsca albo planujesz, że czasami w tym łóżko oprócz ciebie pojawi się też druga osoba, wybierz model o rozmiarze 140 x 200 cm.

Jaki rozmiar łóżka drewnianego dla pary?

Łóżka podwójne, dla dwóch osób chcących spać razem, zaczynają się od rozmiaru 140 x 200 do nawet 200 na 200 cm. Najczęściej pary decydują się na rozmiar 160 x 200 cm. Zdarza się jednak również, że jeśli osoby są dużej wagi, to lepszy będzie nawet większy rozmiar czyli 180 x 200 cm. Wymiar 200 x 200 cm to już prawdziwie królewskie łoże, jednak są również takie pary, które nie wyobrażają sobie w ogóle spania na mniejszym łóżku. Wszystko zależy od waszych indywidualnych potrzeb.

Z jakiego drewna?

Najtańsze są łóżka sosnowe o jasnym kolorze naturalnego drewna sosnowego. Ich największym atutem jest niska cena, jednak drewno sosnowe jest stosunkowo miękkim materiałem i jego trwałość jest gorsza niż na przykład mebli brzozowych, bukowych, a zwłaszcza dębowych.

Łóżka brzozowe są nieco droższe niż sosnowe, ale wciąż jest to stosunkowo miękki i mało odporny rodzaj drewna. Brzoza jest jednak dość giętka i elastyczna, więc z tego materiału często wykonuje się na przykład stelaże. Brzozowe łóżko nadaje się do lekkiego materaca oraz dla osoby o niewielkiej lub średniej masie ciała.

Olchowe łóżko to wybór ze średniej półki. Drewno olchy pozwala na bardzo gładką i precyzyjną obróbkę, więc meble z tego drewna mogą wyróżniać się wyjątkowo urzekającym wyglądem.

Bukowe łóżko będzie już znacznie twardsze i przez to bardziej uniwersalne. Drewno bukowe jest ciężkie i dość solidne. Równocześnie jest dużo tańsze, niż dąb, więc jest bardzo popularne. Bukowe łóżka nadają się dla cięższych osób i grubszego materaca.

eśli jednak szukasz naprawdę dobrej jakości drewnianego łóżka, które posłuży ci dobrze przez lata, a przy tym możesz sobie pozwolić na większy wydatek - wybierz łóżko dębowe.

Drewno dębu jest uważane za najdoskonalszy materiał do budowy mebli. Jest twarde, ciężkie i bardzo odporne na uszkodzenia. Ma także piękny, głęboki kolor, przez co dębowe łóżka świetnie wyglądają w klasycznej lub rustykalnej sypialni.

Data: Mar 10, 2023

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 4 707,00 zł
Producent: DREWMAX
Rodzaj łóżka: drewniane
Materiał: drewno dębowe
Pojemnik na pościel: w opcji
Nietypowe rozmiary: na zamówienie
- opinie: