Jakie łóżko do małej sypialni?

Do małej sypialni warto wybrać przede wszystkim łóżko kontynentalne, czyli takie bez ramy, albo łóżko tapicerowane o wąskiej ramie. Sprawdzi się też łóżko z pojemnikiem, pod warunkiem, że będzie otwierane od boku albo od strony nóg. Jakie jeszcze są patenty na urządzenie małej sypialni i dobre łóżko?

Łóżko kontynentalne do małej sypialni – dlaczego warto?

Łóżka kontynentalne nie są tak popularne jak klasyczne łóżka drewniane. W ostatnich latach w nowocześnie urządzonych sypialniach można też coraz częściej trafić na modne i eleganckie łóżka tapicerowane. Mają atrakcyjny wygląd, do wyboru jest wiele tkanin i kolorów, a samo łóżko zyskuje dzięki obiciu konstrukcji tkaniną bardzo przyjemny i ciepły charakter. Ciekawy wybór to zwłaszcza łóżka kontynentalne, które w pewnym sensie przypominają łóżka tapicerowane, jednak różnią się nieco pod względem konstrukcji. Łóżko kontynentalne sprawdzi się zwłaszcza do małej sypialni. Daje sporo możliwości i jest dość elastyczne i wdzięczne w samodzielnej aranżacji. Do małej sypialni polecamy zwłaszcza łóżka kontynentalne o wąskiej ramie albo jeszcze lepiej bez ramy. Dlaczego? Bo łóżko bez widocznej ramy sprawia wrażenie mniej masywnego i równocześnie powiększa optycznie sypialnię.

Łóżko do małej sypialni: z pojemnikiem czy bez?

W małych wnętrzach często brakuje przestrzeni do przechowywania codziennych przedmiotów, a ilość mebli jest dość ograniczona. Są jednak sposoby na to, aby powiększyć optycznie sypialnię, albo zyskać dodatkowe miejsce. Nie potrzebujesz dużej ilości mebli w małej sypialni, bo przestrzeń i tak jest ciasna i ograniczona. Zamiast tego można wykorzystać przestrzeń w meblu, który i tak siłą rzeczy musisz mieć. Mowa o łóżkach z pojemnikiem. Takie sprytne łóżka ma w swojej ofercie polska marka M&K foam Koło, gdzie znajdziemy wiele ciekawych łóżek z różnymi specjalnymi udogodnieniami. Pod stelażem łóżka z pojemnikiem można znaleźć dużą i naprawdę pojemną skrzynię, która doskonale sprawdzi się do przechowywania pościeli, ubrań czy kocy. W tej kategorii są też łóżka z szufladami, ale nie polecamy tego rozwiązania do małej sypialni, lepiej wybrać wersję z pojemnikiem. W ten sposób nie trzeba tak naprawdę w sypialni zbyt wielu mebli, bo można wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, która normalnie zostałaby nieużywana. Dzięki temu można sobie pozwolić na duże łóżko nawet w niewielkim wnętrzu. W małej sypialni wybór łóżka z pojemnikiem otwieranym do góry lub do boku wydaje się więc być rozwiązaniem idealnym.

Jaki rozmiar łóżka do małej sypialni?

Mała sypialnia nie musi być problemem i to nawet w sytuacji, gdy potrzebne jest łóżko dla dwóch osób. Jaki zatem rozmiar wybrać, żeby zapewnić sobie wystarczająco dużo miejsca, ale równocześnie, aby łóżko w sypialni nie ograniczało już i tak niewielkiej przestrzeni? Dla dwóch osób potrzebujesz łóżka w rozmiarze minimum 140x200 cm, gdzie pierwsza wartość określa szerokość ramy łóżka, a druga jej długość. Z długością zwykle nie ma problemu, bo standardowo łóżka w Europie są najczęściej produkowane właśnie na 200 cm długości. W przypadku łóżek dwuosobowych najczęściej można spotkać się z takimi wymiarami jak wspomniane wcześniej łóżko 140x200 cm, które jest idealne dla dwóch osób, zakładając, że są to osoby szczupłe lub o normalnej budowie ciała. Dla kogoś nieco większego lub tęższego sprawdzi się natomiast łóżko dwuosobowe w rozmiarze co najmniej 160x200 cm, 180x200, 200x200 cm czy nawet 220x200 cm. Czy jednak takie łóżko sprawdzi się w niewielkiej sypialni? To kwestia dyskusyjna. Trzeba starać się dopasować do panujących warunków, ale warto też pamiętać o własnej wygodzie i komforcie. Jeśli łóżko będzie zbyt małe, to wraz z partnerem czy partnerką możecie sobie przeszkadzać w trakcie snu. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które śpią niespokojnie czy dla kogoś, kto ma płytki sen i łatwo się wybudza. Wiele zależy jednak też od waszego indywidualnego nastawienia oraz relacji. Wbrew pozorom mniejsze łóżko nie zawsze musi być złe. To zależy od was, od tego czy śpicie razem, ale w pewnej odległości od siebie i kontakt z ciałem drugiej osoby będzie wybudzał? Są też przecież osoby, które lubią atmosferę bliskości i intymności i tutaj mniejsze łóżko sprawdzi się nawet lepiej niż duże.

Data: Feb 20, 2023

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 240,00 zł

bez pojemnika

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj łóżka: tapicerowane
Pojemnik na pościel: bez pojemnika
- opinie: