Materac Venus Multi Pocket H2 czy H3 - który wybrać?

Wenus to druga w kolejności planeta od Słońca. W wielu dawnych kulturach jest symbolem życia, piękna i doskonałości. Można ją spotkać tylko przy bezchmurnym niebie, bardzo wczesnym rankiem, gdy wschodzi słońce, lub nocą, zaraz po zachodzie. Gdy Wenus ‘świeci’ na niebie - zawsze jest jaśniejsza niż jakakolwiek inna gwiazda nocna.

Nic dziwnego, że swoim blaskiem inspiruje ludzką kulturę i wyroby już od tysięcy lat! Poznaj absolutny bestseller w ofercie Expert Snu - materac Venus Multi Pocket! To niesamowicie wygodny, nowoczesny, bezawaryjny i dostępny w atrakcyjnej cenie materac produkcji M&K foam Koło.

Właściwości materaca Venus Multi Pocket

Venus to materac sprężynowy z dodatkiem lateksu. Łączy w sobie najlepsze cechy dwóch bardzo popularnych technologii produkcji materacy - bardzo dobre punktowe podparcie, jakie zapewniają sprężyny, a zwłaszcza technologia sprężyn 1000S, oraz trwałość i higieniczność lateksu, w którym nie rozwijają się bakterie, wirusy, grzyby ani nie ma warunków do rozwoju roztoczy, dzięki czemu jest to świetny wybór również dla alergika.

Do budowy materaca Venus Multi Pocket M&K Foam Koło zastosowano sprężyny typu kieszeniowego (multi pocket). Dawniej w materacach sprężynowych używano sprężyn bonellowych, które były ze sobą połączone. Dzisiaj, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji, w większości dobrej jakości materacy można znaleźć sprężyny kieszeniowe, gdzie każda sprężyna jest owinięta osobnym woreczkiem flizelinowym i pracuje ‘niezależnie’. W ten sposób materac oferuje dużo lepsze podparcie punktowe, a czym więcej jest sprężyn w przeliczeniu na 1m2 materaca - tym lepiej! Przykładowo, w materacu Venus Multi Pocket o wymiarach 140 x 200 cm jest aż 1344 niezależnie działających od siebie sprężyn, które skutecznie podpierają każdy centymetr ciała i przyczyniają się do znacznej poprawy komfortu snu oraz wykazują działanie prozdrowotne w kontekście ogólnej regeneracji ciała oraz prawidłowego ułożenia kręgosłupa w trakcie snu.

Sprężyny to także ogromna ilość korytarzy powietrznych, które zapewniają swobodny przepływ powietrza w materacu, poprawiają odprowadzanie wydzielanej przez ciało wilgoci i w efekcie podnoszą higieniczność oraz czystość miejsca do spania. Ma to znaczenie dla zdrowia, a ponadto wpływa na zwiększenie żywotności materaca. W materacu zastosowano także dwie warstwy lateksu, każda o grubości 3 cm, które otulają sprężyny od góry i od dołu oraz sprawiają, że materac jest przyjemnie wygodny już w pierwszym kontakcie z ciałem.

Dla kogo jest materac Venus Multi Pocket H2 i H3?

Model Venus Multi Pocket to materac dostępny w dwóch standardowych twardościach: H2 i H3 oraz wersji jedno lub siedmiostrefowej. Marka M&K Foam Koło oferuje materace, gdzie wszystkie sprężyny mogą mieć identyczną twardość (jednostrefowe) lub różnić się twardością w zależności od miejsca na materacu, tak, aby dostosowywać stopień twardości w zależności od tego, jaka część ciała na nim spoczywa (siedmiostrefowe).

  • H2 - raczej dla osób lżejszych oraz średniej wadze, dla osób cięższych śpiących głównie na boku, dla dzieci, młodzieży
  • H3 - dla osób o większej wadze, dla par o zróżnicowanej wadze chcących spać razem na jednym materacu oraz dla osób, które preferują ciut twardsze podłoże (Venus Multi Pocket i tak jest materacem o ‘średniej’ twardości).

Jaka twardość materaca Venus Multi Pocket?

Przede wszystkim wybór twardości materaca to bardzo subiektywne odczucie. Dla jednej osoby materac może być miękki, podczas gdy ktoś inny oceni go jako twardy. Dlatego wybór odpowiedniej twardości zawsze dobrze jest skonsultować ze specjalistą od materacy.

Jeśli ważysz znacznie więcej niż przeciętny człowiek, możesz zdecydować się na H3, ale Jeśli Twoja waga jest nieduża (50-80 kg, a nawet 100kg) lepiej wybierz H2. Twardość materaca jest też powiązana z pozycją spania. Jeśli śpisz na boku, celuj raczej w średnio miękki materac, aby nie uciskał ramion czy barków. Jeśli sypiasz na plecach - spokojnie możesz wybrać twardszy materac. Wybór twardości ma znaczenie w kwestii tego, czy materac będzie dla nas wygodny i komfortowy, pod względem zdrowotnym, mechanika działania materaca H2 i H3 jest taka sama i każdy gwarantuje zdrowe podparcie.

Jaki rozmiar materaca Venus Multi Pocket?

Szukasz materaca dla jednej osoby, do pokoju dziecięcego, albo dla nastolatka? Możesz wybrać materac Venus Multi Pocket 90 x 200 cm, 100x200, albo w rozmiarze 120 x 200 cm. Do sypialni dla dwóch osób wybierz materac w rozmiarze 140 x 200 cm, 160 x 200 cm lub nawet jeszcze większy, w zależności od tego, jakiej budowy ciała jesteście i jakie macie nawyki związane ze spaniem np. 180x200 lub 200x200. W Expert Snu istnieje nawet możliwość zamówienia materaca ‘na miarę’ o nietypowych wymiarach, np. 137 x 218 cm - jeśli interesuje Cię materac ‘na wymiar’ skontaktuj się z Doradcą Expert Snu w salonie stacjonarnym albo na stronie internetowej.

Materac Venus Multi Pocket - 1-strefowy czy 7-strefowy?

Zróżnicowane strefy twardości w materacu sprężynowym M&K Foam Koło Venus Multi Pocket, to nic innego, jak różnej grubości drut, z którego zrobiona jest sprężyna w materacu. W zależności od miejsca na materacu i fragmentu ciała, można wyróżnić 7 różnych stref twardości w materacach M&K Koło:

   • 1 - głowa i szyja,
   • 2 - ramiona i odcinek piersiowy kręgosłupa,
   • 3 - odcinek lędźwiowy,
   • 4 - miednica,
   • 5 - uda i kolana,
   • 6 - łydki,
   • 7 - kostki i stopy.

Zapytasz pewnie: skąd mam wiedzieć, który rodzaj wolę?

   • Jeśli masz powyżej 170 cm, wzrostu możesz zdecydować się na 7-strefowy
   • Jeśli masz do 170 cm, z pewnością lepszy będzie materac 1-strefowy

Ogólna zasada brzmi: Materac 1-strefowy dostosuje się do Ciebie, więc wybór konkretnego modelu ma mniejsze znaczenie niż w przypadku materaca 7-strefowego, gdzie to użytkownik musi ‘dopasować się’ do konkretnego modelu materaca.

Gdzie kupić materac Venus Multi Pocket?

W sklepie internetowym expertsnu.pl oraz w każdym z salonów stacjonarnych Expert Snu. Znajdziesz je w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Rzeszowie, Lublinie, Krośnie, Łodzi, Dębicy i Toruniu.

Czy warto kupić materac Venus Multi Pocket?

Venus Multi Pocket nie bez powodu może kojarzyć się z planetą Wenus - najjaśniejszym poza księżycem nocą punktu na niebie, która przyćmiewa swoim ‘blaskiem’ wszystkie inne okoliczne planety a nawet gwiazdy. Venus Multi Pocket to naprawdę dobry i zaprojektowany w przemyślany sposób materac, który jest dostępny na rynku już kilkanaście lat, co mówi samo za siebie o jego jakości i popularności. Jest to prawdziwy bestseller w ofercie Expert Snu, materac wybierany przez całe rodziny i równocześnie jeden z najbardziej udanych modeli materacy wśród asortymentu znanego i cenionego producenta, polskiej marki M&K Foam Koło. Jest to świetny materac ze średniej półki cenowej, którego ogromna popularność wzięła się ze znakomitego stosunku jakości do ceny, długiej żywotności i bezawaryjnego stosowania materaca przez wiele długich lat. W Expert Snu możesz kupić go w jeszcze atrakcyjniejszej cenie, więc nie czekaj, tylko leć po swój nowy materac Venus Multi Pocket!

Data: Oct 7, 2022

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty