7 rzeczy w Twojej sypialni, które rujnują Twój dobry sen

Komfortowy sen to nie tylko 8 przespanych w nocy godzin, to suma wielu czynników, wśród których znajdą się też: pościel, materac, poduszka , Twój tryb życia, to, co robiłeś w ciągu dnia i przed snem. Jeśli regularnie nie dosypiasz i nie możesz odnaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy, zwróć uwagę na kilka szczegółów.

Dlaczego nie mogę spać?

1. Wieczory spędzasz przy ekranie

Choć nie wyobrażamy sobie dnia bez siedzenia w internecie, oglądania seriali czy filmów przed snem, nie mamy świadomości tego, że emitowane przez ekrany światło powoduje nasze rozkojarzenie i wpływa na wydzielanie melatoniny, która reguluje sen i rytm dobowy. Niebieskie światło emitowane jest nie tylko przez monitory i ekrany, ale i przez wbudowane w ładowarki diody.

2. Śpisz pod grubym kocem

Choć koce są nieodłącznym i efektownym dodatkiem w naszych sypialniach, nie są idealnym nakryciem dla śpiącego. Dlaczego? Nie są przewiewne i powodują szybkie nagrzewanie naszego organizmu, które przekłada się na gorszy sen. Najlepsza pościel to ta z naturalnej tkaniny, bawełny, wełny czy lnu. Istotny jest także jej wsad. Pościel uchodząca za najlepszą wykonana jest z pierza.

3. Kolory wpływają na Twój sen

Kolory mają wpływ na nasze życie, nawet jeśli sami jesteśmy sceptykami psychologii barw. Mimo że w nocy mamy zamknięte oczy, kolor naszej sypialni ma wpływ na sen. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez brytyjską sieć hotelową Travelodge, które udowodniły negatywny wpływ barw jak brąz, fiolet, szarość, złoto i czerwień na nasz sen.

4. Źle dobrane poduszki i materac

Czy wiecie, że materac do łóżka powinniśmy zmieniać co 8-10 lat? Istotne jest także, z jakiego materiału został on wykonany. Jeśli chodzi o poduszki, powinny być one dostosowane pod pozycję, w której najczęściej śpimy oraz pod nasze ewentualne problemy zdrowotne. Źle dobrana poduszka skutkuje bólem kręgosłupa.

5. Bałagan

Twoje otoczenie ma wpływ na Twój nastrój, dlatego powinieneś dbać o porządek w swojej sypialni.

6. Powietrze i temperatura

Szczelne okna i kaloryfer nastawiony na maksa, to zabójcy Twojego snu. Nikt nie karze spać Ci w zimnym pomieszczeniu, ale lepiej zasypia się w przewietrzonym pokoju, dlatego warto zadbać o właściwą wentylację sypialni. Jeśli w pomieszczeniu, w którym śpimy panuje wysoka temperatura, pocimy się w nocy i w efekcie budzimy się zmęczeni.

7. Nadmiar roślin

Choć rośliny są miłym akcentem w każdym pomieszczeniu, nie powinniśmy przesadzać z ich ilością. Choć pochłaniają one dwutlenek węgla przemieniając go w tlen, proces ten zachodzi jedynie w ciągu dnia. W nocy rośliny oddychają tak samo jak my, co nie pomaga w poprawie jakości powietrza.

Pozwól sobie pomóc

Bardzo ważnym elementem pozwalającym nam na spokojny sen,oraz szczęśliwy poranek,jest wybór odpowiedniego materaca pod nasze potrzeby.

Materac Penlo jest to bardzo popularny materac sprężynowy,z innowacyjnymi sprężynami kieszeniowymi multi pocket. Sprężyny te charakteryzują się o wiele dokładniejszym dopasowaniem i podparciem ciała.Dodatkowo po obu stronach posiada dwie świetnie oddychające pianki wysokoelastyczne w dwóch stopniach twardości.Materac Penlo jest dobrą propozycją dla niezdecydowanych,ponieważ posiada dwa stopnie twardości w jednym materacu.

Materac Flemino jest materacem termoelastycznym,przez co dokładnie dopasuję się do twoich naturalnych krzywizn kręgosłupa i zagwarantuję mu stabilne podparcie.Pianka GUENO Elastik zadba o elastyczność i wentylację materaca a pianka GUENO Thermo dokładnie dopasuję się do twojego ciała,rozluźni twoje napięte mięśnie,dając Ci wysoki komfort odpoczynku.

Data: Feb 27, 2021

Kategorie: Poradnik , Ciekawostki

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 998,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
od 299,00 zł

z regulacją twardości, listwy brzozowe

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 oraz na długość 160, 180, 190, 210 i 220

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj stelaża: bez regulacji
Rodzaj drewna : brzozowe
Ilość listew: 28
Szerokość listew: 35 mm
Regulacja twardości: tak
- opinie:
560,00 zł od 481,60 zł

135x200, 155x200, 180x200, 200x200, 200x220, 220x240

  • PROMOCJA
  • -14%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 85%
Poszycie: miękki inlet 100% bawełna o gramaturze 130g/m2

- opinie:
od 1 646,00 zł

dla par, nastolatków, sportowców, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się