Jaka grubość kołdry dla potliwych?

Odpowiednia grubość (klasa cieplna) kołdry jest równie ważna, co wypełnienie i tkanina. Jeśli nie wiesz, jakie parametry i z jakich materiałów powinna być wykonana kołdra dla osoby, która intensywnie się poci, koniecznie przeczytaj nasz artykuł “Jaka kołdra dla osoby pocącej się?

Jaka grubość kołdry

Znasz się na tkaninach i wypełnieniu, ale nie wiesz, jak dobrać odpowiednią grubość kołdry? Żaden problem! W Expert Snu znajdziesz wysokiej jakości kołdry na każdą porę roku, jednak osoby intensywnie pocące się powinny zwrócić szczególną uwagę na takie produkty, jak:

  • Kołdra letnia - bardzo cienka, lekka i bardzo przewiewna kołdra stworzona z myślą o cieplejszych letnich nocach. Żyjemy w klimacie umiarkowanym, więc dla osoby nadmiernie potliwej taka kołdra może się sprawdzić praktycznie o każdej porze roku, nie tylko latem. Równocześnie należy pamiętać, że każda kołdra, nawet letnia, powinna dawać okrycie, które jest dla użytkownika komfortowe.

    Dobrej jakości kołdra letnia powinna mieć dobrze oddychającą tkaninę o gramaturze odpowiednio przepuszczającej powietrze, ale tak samo zapewniać komfortowe okrycie. Wiele osób przykłada wagę przede wszystkim do kołdry zimowej - ma być ciepła, najlepiej gruba i dobrze otulająca. Latem, gdy nawet nocą temperatura potrafi być wysoka, wiele osób nie odczuwa potrzeby kupowania drugiej sezonowej kołdry.

    Oczywiście można spać całe lato pod prześcieradłem, tak samo, jak można spać w ogóle bez żadnego okrycia. Pytanie tylko, po co? Skoro w Expert Snu można kupić wysokiej jakości miłe i komfortowe kołdry letnie w bardzo atrakcyjnych cenach!

Kołdra letnia

  • Kołdra wiosenna - cienka i lekka kołdra o dobrej zdolności do cyrkulacji powietrza. Kołdra wiosenna doskonale sprawdza się jako tzw. przejściowa albo sezonowa. Została stworzona z myślą o wiośnie, kiedy temperatura jest z każdym dniem powoli coraz wyższa. Taka kołdra jest częstym wyborem również do pokoju dziecięcego, bo małe dzieci wydzielają dużo ciepła w trakcie wzrostu, dlatego maluchy świetnie odnajdują się pod cienką i lekką kołderką wiosenną. Z tego samego powodu jest to też dobry wybór dla każdego, kto intensywnie się poci.

Kołdra całoroczna

  • Kołdra całoroczna - dla osób potliwych jest to ‘najgrubsza’ klasa cieplna, jaką warto rozważyć. Kołdry całoroczne są bardzo popularne, bo nie każdy może sobie pozwolić na trzymanie w domu kilku kompletów pościeli odpowiedniej na każdą porę roku. Dzięki temu na rynku można wręcz przebierać w ofertach.

    Polska znajduje się w klimacie umiarkowanym, więc stosowanie jednej kołdry przez cały rok nie powinno stanowić problemu. Jeśli szukasz kołdry całorocznej - zwróć szczególną uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonana - dobrej jakości kołdra całoroczna powinna być ciepła zimą, ale nie może być pod nią gorąco także w trakcie upalnego polskiego lata. Jeśli jednak twój problem z potliwością jest poważny, lepsza może okazać się kołdra letnia lub wiosenna. Możesz też przyjrzeć się ofercie kołder o unikalnych cechach, które pozwalają na regulowanie temperatury w trakcie snu!

Kołdry o specjalnych właściwościach

Na rynku możemy dziś wręcz przebierać w wysokiej jakości kołdrach, które różnią się materiałami i właściwościami. Niektóre z nich zrobione są z materiałów o szczególnych zdolnościach, które powinny zaciekawić zwłaszcza osoby potliwe.

W Expert Snu można znaleźć na przykład luksusową kołdrę z tkaniną Outlast. Nie jest najtańsza, jednak jest to doskonały wybór dla kogoś, kto ma poważne problemy z regulacją temperatury i próbował już innych rozwiązań, które się nie sprawdziły. Outlast to nowoczesne i bardzo zaawansowane technologicznie włókno stworzono pierwotnie przez NASA na potrzeby kombinezonów astronautów. Włókno Outlast to innowacyjna technologia o właściwościach termoregulacyjnych - mówiąc wprost: nie ma szans się pod nią spocić.

Kołdra termoaktywna Outlast

Kołdra termoregulacyjna Outlast - technologia stworzona przez NASA

Kołdra Outlast zaliczana jest do grona tzw. ‘inteligentnych produktów’, ponieważ pościel sama wyznacza najbardziej optymalna temperaturę. Jeśli jest zbyt ciepło - włókno będzie mieć właściwości delikatnie chłodzące. Jeśli natomiast w pomieszczeniu zrobi się zbyt zimno - włókno zacznie stopniowo podnosić temperaturę aż do momentu zapewnienia optymalnych warunków do zdrowego snu.  W każdym pojedynczym włóknie znajduje się mikrokapsułka, w środku której zamknięty jest materiał przemiany fazowej - PCM.

Taka kołdra jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto intensywnie się poci, albo po prostu jest mu w trakcie snu zbyt ciepło. Outlast to również doskonały wybór na pory przejściowe - wyobraź sobie pierwsze wiosenne miesiące. Temperatura w trakcie dnia jest coraz wyższa, ale noce wciąż są bardzo chłodne, a niekiedy zdarzają się nawet poranne przymrozki! W nocy jest ci zbyt ciepło, więc otwierasz okno. Nad ranem jednak temperatura jest tak niska, że spanie jest niekomfortowe, albo nawet możesz się z tego powodu obudzić!  Teraz wyobraź sobie, że z kołdrą Outlast nie musisz się tym w ogóle przejmować, taki problem po prostu przestaje istnieć. Jeśli jest za ciepło - kołdra będzie cię chłodzić, gdy temperatura stanie się zbyt niska, inteligentna kołdra sama to ‘wyczuje’ i zacznie dawać wrażenie ciepła.

Jeśli zależy Ci na naprawdę kompleksowym rozwiązaniu, wybierz kołdrę w pożądanej klasie cieplnej i zwróć uwagę na materiał poszycia oraz wypełnienie. Możesz się tego dowiedzieć z naszego drugiego artykułu o kołdrach dla potliwych, a jeśli nie lubisz czytać - odezwij się do nas na czacie, zadzwoń lub napisz maila. Nasi Doradcy pomogą w wyborze odpowiedniej kołdry zarówno w każdym z 9 salonów stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym Expert Snu! :)

Data: Jul 2, 2021

Kategorie: Poduszki i kołdry

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się