Odśwież swoją sypialnię na wiosnę! Najważniejsze trendy wnętrzarskie 2021r.

Meteorolodzy donoszą, że po obserwacji migracji ptaków można stwierdzić z całą pewnością - wiosna nadchodzi wielkimi krokami! Wraz z nadejściem nowej pory roku w wielu domach rozpoczęły się coroczne porządki i gruntowne sprzątanie. Nadejście wiosny symbolicznie oznacza zawsze nowy cykl życia, nowy rozdział. Dlatego to właśnie na wiosnę wiele osób planuje remont, urządzanie mieszkania czy budowę domu. Jako eksperci od sypialni i spania, proponujemy w tym czasie skupić wysiłki na sypialni - jako, że jest to miejsce przeznaczone do odpoczynku i regeneracji, któremu na co dzień poświęcamy zdecydowanie zbyt mało uwagi!

Spis treści:

- Wnętrzarskie trendy na wiosnę 2021
- Naturalne materiały i subtelne kolory
- Modern Country Life - powrót do korzeni i wiejskie życie na wsi
- Japandi - połączenie japońskiej funkcjonalności i skandynawskiego designu

Wnętrzarskie trendy na wiosnę 2021

W nadchodzącym sezonie pojawiło się kilka trendów, które można wykorzystać w sypialni i w ten sposób, przy pomocy nowych zasłon czy dodatków, sprawić, że nasza sypialnia zyska ciekawy, odświeżony wygląd. Tematem przewodnim sezonu wiosennego 2021 r. jest spokój i wyciszenie. Każdy chyba zgodzi się, że po ponad roku nieustannej pandemii, ograniczeń, restrykcji i często też pracy z domu - wszystkim nam przyda się odrobina spokoju. Dlatego w nadchodzącym sezonie stawiamy na domowe zacisze, którego najważniejszym miejscem ma być sypialnia.

Naturalne materiały i subtelne kolory

Jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie, w 2021 roku stawiamy na naturalne i oryginalne materiały - rattan, wiklinę, drewno, len czy wełnę. Naturalne materiały doskonale wpisują się w kolejny mocny trend - ekologię i dbanie o zrównoważony rozwój. To wszystko ma wprowadzić tak bardzo potrzebny w ostatnich miesiącach spokój i odprężenie. Jeśli chodzi o kolorystykę - ponoć można spodziewać się, że modne w ostatnich latach beże wciąż będą bardzo popularne, a jednym z głównych trendów na wiosnę 2021 r. ma być pełna spokoju monochromatyczna beżowa sypialnia. Ten efekt można uzyskać, stosując dodatki w modnym kolorze - wystarczy dokupić do sypialni kilka kremowych czy beżowych poduszek, nową narzutę czy zasłony.


Modern Country Life - powrót do korzeni i wiejskie życie na wsi

Jednym z ciekawych lifestylowych trendów w 2021 r. ma być tzw. ‘modern country life’, czyli wiejska sielanka w nowoczesnym wydaniu. Praca z domu i przeniesienie życia towarzyskiego z restauracji i barów w nasze zaciszne cztery kąty sprawiły, że tęskniliśmy za wakacjami spędzanymi w domu babci na wsi. Stawiamy na przytulność, wygodę i zwrot w stronę ekologii - zrównoważony wystrój, work-life-balance i nostalgia za starymi dobrymi czasami. Wygodna kanapa, czy solidne i masywne drewniane łóżko - to jest to, co w tym trendzie liczy się najbardziej!


Japandi - połączenie japońskiej funkcjonalności i skandynawskiego designu

Japandi to kolejny bardzo intrygujący trend, który pojawił się na horyzoncie wraz z pierwszymi oznakami wiosny w 2021 r. Chodzi o sprytne połączenie najważniejszych cech japońskiego minimalizmu w wystroju wnętrz oraz skandynawskiego wzornictwa, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko na północy Europy. Japandi wykorzystuje przedmioty o prostej linii i minimalistycznym wyglądzie. Wnętrza mają być przede wszystkim subtelne i funkcjonalne. Komfort, spokój i relaks można uzyskać poprzez stosowanie delikatnej kolorystyki i naturalnych materiałów. Zgodnie z tym trendem nasza sypialnia powinna być jasna, prosta, pozbawiona dużej ilości rozpraszających dekoracji sentymentalnych akcesoriów - wszystko po to, aby zapewnić zdrowy i komfortowy sen, który pozwoli nam się zregenerować i nabrać sił na wyzwania kolejnego roku.


Data: May 11, 2021

Kategorie: Poradnik , Inspiracje

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 731,00 zł

90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200

Producent: WIÓR
Rodzaj łóżka: drewniane
Materiał: drewno olchowe
Pojemnik na pościel: bez pojemnika
Nietypowe rozmiary: na zamówienie
- opinie:
od 1 535,00 zł

90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200

Producent: WIÓR
Rodzaj łóżka: drewniane
Materiał:  drewno olchowe
Pojemnik na pościel: bez pojemnika
Nietypowe rozmiary: na zamówienie
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się