Łóżko jak w hotelu - stylowe łóżka kontynentalne

Data: maj 2, 2021

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Renomowane hotele na całym świecie mogą pochwalić się komfortowymi łóżkami. Wszystko po to, aby zyskać miano najlepszych. Hotelowe łóżka pozwalają wygodnie spędzić noc. W końcu po całym dniu zwiedzania czy pracy, każdy chce pozwolić sobie na odrobinę wypoczynku. Hotel musi zapewnić gościom wysokiej jakości sen. To dlatego tak ogromny nacisk kładzie się na wygodne łóżko. Często mebel ten przykuwa uwagę niebanalnym designem. Rano budzimy się wypoczęci. Nic dziwnego, że szukamy rozwiązania, które pozwoli nam cieszyć się komfortem na co dzień - w domowym zaciszu. Odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników jest łóżko kontynentalne. Co to takiego i czym wyróżnia się to łóżko jak w hotelu?

Spis treści:

Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?
Zalety łóżka kontynentalnego
Łóżko jak w hotelu - czy warto?

Z wpisu dowiesz się, czy warto zdecydować się na łóżko kontynentalne w domowych przestrzeniach, jak jest zbudowane oraz jakie ma zalety.

Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?

Sekretem łóżka kontynentalnego jest przede wszystkim jego unikatowa budowa. Posiada dolną skrzynię, która jest umieszczona na nóżkach. Skrzynia ta zawiera w sobie wkład sprężynowy, który jest obłożony wkładką tapicerską. Na wierzchu zostaje umieszczony odpowiedni materac nawierzchniowy. Dodatkowo łóżka kontynentalne mogą zawierać dodatkowy cienki materac, który służy zachowaniu maksymalnej higieny. Materace są po bokach i na podstawie obszyte tkaniną tapicerską. Jest to ta sama tkanina, jakiej używa się w obszyciu całego łóżka. Kontynentalne łóżko ma nietypową wysokość, bowiem zaczyna się od ok. 50-60 cm nad podłogą. To, co wyróżnia tego typu meble, to doskonała wentylacja. Nie gromadzi się wilgoć ani pleśń. Łóżko posiada budowę modułową. Oznacza to, że można je łączyć w jedno wielkie łóże lub rozstawić. Często posiada wygodny, tapicerowany zagłówek. Nic zatem dziwnego, że kontynentalne łóżko jest doskonałym wyborem do hoteli. Świetnie sprawdzi się także w domowych sypialniach!

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne jest bardzo eleganckie. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych sypialniach, a także tych w stylu glamour. To także najbardziej wygodne łóżka gwarantujące ogromny komfort i podparcie dla kręgosłupa podczas snu. Ich budowa przekłada się dodatkowo na zachowanie maksymalnej higieny. Oprócz tego, że kontynentalne łóżka są efektowne i stylowe, są także funkcjonalne. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw materaca i specjalnych stelaży, użytkownik może liczyć na wygodę. Materace dobierane do łóżek kontynentalnych powinny być najwyższej jakości. Są bezpieczne dla kręgosłupa, gwarantują odpowiednie ułożenie sylwetki. Nowoczesny system wentylacji sprawia, że łóżko jest higieniczne i łatwo można utrzymać je w czystości. Skrzynia jest umocowana na drewnianych nóżkach, więc całość jest podwyższona ponad poziom podłogi. To dlatego możemy utrzymać porządek pod łóżkiem, a kurz nie gromadzi się.

Łóżko jak w hotelu - czy warto?

Wystarczy spojrzeć na powyższe zalety, aby przekonać się, że zakup łóżka kontynentalnego jest doskonałą inwestycją. W naszych salonach można kupić łóżka kontynentalne w rozmaitych wariantach.

Produkty powiązane z tym wpisem

Wyślij komentarz

Zaloguj się