Co nad łóżko do sypialni?

Gdy myślimy o urządzeniu sypialni, przede wszystkim zwracamy uwagę na to, aby dopasować komfortowe łóżko, materac i stelaż. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystkie te elementy stanowią inwestycję na lata. Łóżka nie są wyłącznie meblami, które mają zdobić nasze domowe przestrzenie. Muszą gwarantować komfort, odpowiednie podparcie, funkcjonalność na co dzień. Tylko takie rozwiązania przełożą się na komfortowy sen. To jednak dopiero początek. W sypialni każdy element musi ze sobą współgrać. Nic dziwnego, że urządzając sypialniane wnętrze, zastanawiamy się nad tym, co nad łóżko do sypialni. Dawniej wieszano łapacze snów, które miały chronić przed koszmarami. Obecnie do wyboru mamy całe mnóstwo rozwiązań. Dzięki odpowiedniej aranżacji strefy nad wezgłowiem łóżka, sypialnię można optycznie powiększyć, dodać jej nietuzinkowego charakteru lub uczynić ją przytulniejszą. Przedstawiamy najlepsze sposoby! Spis treści:

  • Betonowa lub ceglana ściana nad łóżkiem
  • Ozdobne pikowanie w sypialni
  • Domowe zdjęcia nad łóżkiem sypialnianym
  • Nietuzinkowe sposoby na zagospodarowanie przestrzeni nad łóżkiem


Z wpisu dowiesz się, jak ciekawie zagospodarować ścianę w domowych przestrzeniach oraz co nad łóżko do sypialni będzie najlepszym wyborem.

Betonowa lub ceglana ściana nad łóżkiem

Mocnym trendem od wielu sezonów jest zastosowanie jednej ściany z cegły w przestrzeni. Mogłoby się wydawać, że cegła jest surowym materiałem, jednak wbrew pozorom nadaje sypialni przytulnego charakteru. Ścianę nad łóżkiem można wyłożyć np. ceglanymi płytkami. Do tego typu przestrzeni warto dopasować jasne, gładkie płaszczyzny oraz drewniane dodatki. Fakturę cegły podkreśli halogenowe oświetlenie. Alternatywą jest betonowa ściana w sypialni. Trzeba jednak pamiętać, że beton powinien występować w duecie z miękkimi poduszkami.

Ozdobne pikowanie w sypialni

Chcąc stworzyć ciekawą przestrzeń, warto rozważyć zastosowanie ozdobnego pikowania w sypialni. Ta technika obić mebli sprawdza się na ścianach. Trójwymiarowa faktura nada przytulności. Alternatywą jest tapeta imitująca wypukłości.

Domowe zdjęcia nad łóżkiem sypialnianym

Rodzinne osoby bardzo często lubią otaczać się pamiątkami. Świetnie sprawdzą się zatem portrety rodzinne w sypialni nad łóżkiem. Warto wybrać ciekawe ramki, w których umieścimy fotografie. Najlepiej, gdyby miały one różne rozmiary. Kwadraty możemy zestawiać z prostokątami, aby uzyskać interesujący efekt. Jeśli nie chcemy umieszczać w sypialni własnych zdjęć, można zdecydować się na inne fotografie lub obrazy. Domowa galeria to ponadczasowy sposób na dekorację.

Nietuzinkowe sposoby na zagospodarowanie przestrzeni nad łóżkiem

Do wyboru mamy wiele oryginalnych sposobów na zagospodarowanie przestrzeni nad łóżkiem. Co nad łóżko do sypialni wybrać? Mogą to być inspirujące cytaty, ciekawe napisy, fototapety, tapety 3D, lusterka, sztuczne rośliny imitujące bluszcz i wiele więcej! Pamiętajmy jednak, że sypialnia to miejsce do wypoczynku, dlatego stosujemy raczej stonowane kolory i niezbyt krzykliwe dodatki.

Data: May 1, 2021

Kategorie: Poradnik , Inspiracje

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się