Co to jest łóżko kontynentalne?

Data: kwi 24, 2021

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Łóżko kontynentalne to rodzaj posłania, które w swojej konstrukcji posiada wbudowany materac. Łóżka kontynentalne cechuje niezwykła wygoda - gwarantują one wysoki komfort i wysoką jakość snu. Ten typ mebla jest nieco wyższy niż klasyczne łóżka (ma on około 60-70 cm wysokości), dzięki czemu wyśmienicie sprawdza się dla osób ze schorzeniami kręgosłupa i seniorów. Są to meble tapicerowane o masywnej konstrukcji, które są niezaprzeczalną, główną ozdobą sypialni. Co to łóżko kontynentalne? Odpowiadamy.

Spis treści:

-Co to znaczy łóżko kontynentalne?
-Łóżko kontynentalne co to takiego?
-Łóżko kontynentalne z pojemnikiem
-Łóżko kontynentalne bez zagłówka
-Łóżko kontynentalne ze skrzynią
-Łóżko kontynentalne z szufladami
-Łóżko kontynentalne pojedyncze

We wpisie dowiesz się, co to znaczy łóżko kontynentalne, czym cechuje się łóżko kontynentalne z pojemnikiem, łóżko bez zagłówka, łóżko ze skrzynią lub szufladami oraz jak wygląda konstrukcja pojedynczego łóżka kontynentalnego.

Co to znaczy łóżko kontynentalne?

Mebel cechuje się wielopoziomową budową konstrukcji. Łóżko kontynentalne składa się z elementów takich jak podstawa, umieszczona na krótkich nóżkach, drewniana skrzynia, wielowarstwowy materac, tapicerowany zagłówek oraz cienki materac nawierzchniowy, zwany topperem. Pod materacami łóżka znajduje się stelaż, pod którym występuje wolna przestrzeń. Jej rolą jest odprowadzanie wilgoci i zapewnienie odpowiedniej wentylacji materaca.

Łóżko kontynentalne co to takiego?

Sporą zaletą łóżek kontynentalnych jest przemyślana i wygodna konstrukcja. We wnętrzu skrzyni łóżka znajdują się sprężyny - dzięki temu materac jest prawidłowo podtrzymany a powietrze znajdujące się pod nim, może swobodnie przepływać. Warto zwrócić uwagę na materac sprężynowy, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając prawidłowe wsparcie sylwetki podczas snu.

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem

Łóżko kontynentalne można także zakupić w wersji z pojemnikiem. Tego typu miejsce do przechowywania zaoszczędzi sporo miejsca w szafie lub komodzie i umożliwia higieniczne przechowywanie pościeli, ubrań czy tekstyliów. Pojemnik to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także elegancki wygląd i kształt mebla.

Łóżko kontynentalne bez zagłówka

Spośród łóżek kontynentalnych może wybrać także wersje bez zagłówka. To dobre rozwiązanie do mniejszych wnętrz, w których zastosowanie klasycznego łóżka kontynentalnego wiązałoby się ze zbytnim obciążeniem pomieszczenia. Posłanie bez zagłówka nie traci na wygodzie - zastosowany wewnątrz wielowarstwowy materac, nadal spełnia swoją zdrowotną funkcję.

Łóżko kontynentalne ze skrzynią

Łóżko ze skrzynią nie tylko prezentuje się wyjątkowo elegancko, ale także pomaga zorganizować przestrzeń w sypialni. Miejsce na pościel, narzutę, poduszki czy koce nie zawsze znajdzie się wewnątrz szafy. Kupując łóżko kontynentalne ze skrzynią nie musisz zmagać się z problemem ograniczonej przestrzeni do przechowywania. Wystarczy że wewnątrz praktycznie otwieranej skrzyni umieścisz wszystko co nie mieści się w garderobie.

Łóżko kontynentalne z szufladami

Kontynentalne łóżko poza rozwiązaniem z wbudowaną skrzynią, może także posiadać praktyczne szuflady, wysuwane po obu stronach łóżka. Szuflady będą nieco bardziej wygodne od otwieranej skrzyni łóżka, ponieważ nie wymagają podnoszenia całej jego konstrukcji wraz ze znajdującą się na nim pościelą. Oferta łóżek kontynentalnych z szufladami jest szeroka, więc można dowolnie wybrać system ich organizacji wewnątrz komory.

Łóżko kontynentalne pojedyncze

Łóżka kontynentalne to nie tylko rozwiązanie dla dwojga. W ofercie sklepów meblowych znajdziesz także łóżka kontynentalne pojedyncze. Jeżeli cenisz sobie wysoki komfort snu a wielowarstwowa budowa łóżka kontynentalnego to rozwiązanie które idealnie pasuje do twoich preferencji zażywania snu, możesz zdecydować się na zakup wygodnego łóżka kontynentalnego dla jednej osoby. Łóżko kontynentalne pojedyncze zachowuje swój elegancki wygląd i wygodną konstrukcję, jednocześnie zajmując o wiele mniej miejsca niż jego dwuosobowa wersja.

Produkty powiązane z tym wpisem

Wyślij komentarz

Zaloguj się