Co to jest łóżko kontynentalne?

Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to rodzaj posłania, które w swojej konstrukcji najczęściej posiada wbudowany materac. Łóżka kontynentalne cechuje niezwykła wygoda - gwarantują one wysoki komfort i wysoką jakość snu. Ten typ mebla jest nieco wyższy niż klasyczne łóżka (ma on około 60-70 cm wysokości), dzięki czemu wyśmienicie sprawdza się dla osób ze schorzeniami kręgosłupa i seniorów. Są to meble tapicerowane o masywnej konstrukcji, które są niezaprzeczalną, główną ozdobą sypialni. Co to jest łóżko kontynentalne? Odpowiadamy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to znaczy łóżko kontynentalne?
  • Łóżko kontynentalne czy warto je wybrać?
  • Łóżko kontynentalne z pojemnikiem / ze skrzynią
  • Łóżko kontynentalne z szufladami
  • Łóżko kontynentalne bez zagłówka
  • Łóżko kontynentalne pojedyncze
  • Łóżko kontynentalne czy modułowe?
  • Łóżko kontynentalne - jakie wybrać?

We wpisie dowiesz się, co to znaczy łóżko kontynentalne, czym cechuje się łóżko kontynentalne z pojemnikiem, łóżko bez zagłówka, łóżko ze skrzynią lub szufladami oraz jak wygląda konstrukcja pojedynczego łóżka kontynentalnego.

Co to znaczy łóżko kontynentalne?

Mebel ten cechuje się wielopoziomową budową konstrukcji. Łóżko kontynentalne składa się z elementów takich jak podstawa, umieszczona na krótkich nóżkach, drewniana skrzynia, wielowarstwowy materac, tapicerowany zagłówek oraz cienki materac nawierzchniowy, zwany topperem. Pod materacami łóżka znajduje się stelaż, pod którym występuje wolna przestrzeń. Jej rolą jest odprowadzanie wilgoci i zapewnienie odpowiedniej wentylacji materaca.

Łóżko kontynentalne czy warto je wybrać?

Zaletą łóżek kontynentalnych jest przemyślana i wygodna konstrukcja. We wnętrzu skrzyni łóżka znajdują się sprężyny - dzięki temu materac jest prawidłowo podtrzymany a powietrze znajdujące się pod nim, może swobodnie przepływać. Warto zwrócić uwagę na materac sprężynowy, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając prawidłowe wsparcie sylwetki podczas snu. Łóżko kontynentalne warto wybrać ze względu na wysoki komfort snu, podwyższoną powierzchnię spania, która zapewnia wygodne wstawanie z łóżka. Dodatkową zaletą jest całkowity wymiar łóżka - zgodny z wymiarem powierzchni spania - materaca. Nie ma tutaj zewnętrznej ramy, która generuje dodatkowe centymetry.

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem / ze skrzynią

Łóżko kontynentalne można także zakupić w wersji z pojemnikiem / ze skrzynią. Tego typu miejsce do przechowywania zaoszczędzi sporo miejsca w szafie lub komodzie i umożliwia higieniczne przechowywanie pościeli, ubrań czy tekstyliów. Pojemnik stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie - generuje bardzo dużą powierzchnię do przechowywania, nie zabierając dodatkowej przestrzeni w sypialni. Kupując łóżko kontynentalne ze skrzynią nie musisz zmagać się z problemem ograniczonej przestrzeni do przechowywania. Wystarczy że wewnątrz praktycznie otwieranej skrzyni umieścisz wszystko co nie mieści się w garderobie.

Łóżko kontynentalne z szufladami

Kontynentalne łóżko poza rozwiązaniem z wbudowaną skrzynią, może także posiadać praktyczne szuflady, wysuwane po obu stronach łóżka. Szuflady będą nieco bardziej wygodne od otwieranej skrzyni łóżka, ponieważ nie wymagają podnoszenia całej jego konstrukcji wraz ze znajdującą się na nim pościelą. Jednocześnie wybierając łóżko kontynentalne z pojemnikiem zyskujemy nieco więcej miejsca do przechowywania niż w przypadku szuflad. Oferta łóżek kontynentalnych z szufladami jest szeroka, więc można dowolnie wybrać system ich organizacji wewnątrz komory.

Łóżko kontynentalne bez zagłówka

Spośród łóżek kontynentalnych można wybrać także wersję bez zagłówka. To dobre rozwiązanie do mniejszych wnętrz, w których zastosowanie klasycznego łóżka kontynentalnego wiązałoby się ze zbytnim obciążeniem pomieszczenia. Posłanie bez zagłówka nie traci na wygodzie - zastosowany wewnątrz wielowarstwowy materac, nadal spełnia swoją zdrowotną funkcję. Zamiennie można zastosować panele naścienne, pozwalające na ustawienie łóżka bezpośrednio przy ścianie - zyskujemy w ten sposób pewne oparcie oraz skracamy całkowitą długość mebla.

Łóżko kontynentalne pojedyncze

Łóżka kontynentalne to nie tylko rozwiązanie dla dwojga. W ofercie sklepów meblowych znajdziesz także łóżka kontynentalne pojedyncze. Jeżeli cenisz sobie wysoki komfort snu a wielowarstwowa budowa łóżka kontynentalnego to rozwiązanie które idealnie pasuje do twoich preferencji zażywania snu, możesz zdecydować się na zakup wygodnego łóżka kontynentalnego dla jednej osoby. Łóżko kontynentalne pojedyncze zachowuje swój elegancki wygląd i wygodną konstrukcję, jednocześnie zajmując o wiele mniej miejsca niż jego dwuosobowa wersja.

Łóżko kontynentalne czy modułowe?

Dziś możesz mieć jedno i drugie! W aktualnej ofercie łóżek modułowych znajdziesz także opcję kontynentalną. Wśród wielu dostępnych korpusów łóżek z powodzeniem wybierzesz ten w wersji kontynentalnej, z pojemnikiem lub bez, na nóżkach, lub stojący na podłodze. Do wybranego łóżka kontynentalnego (korpusu) możesz dobrać jeden z dostępnych w ofercie zagłówków - w ciekawym, wybranym przez siebie wzorze i tkaninie. Dodatkowo, w przypadku łóżka modułowego, masz możliwość indywidualnego doboru materaca, który będzie idealnie dopasowany do twojej sylwetki, pozycji spania i przyzwyczajeń sennych.

Łóżko kontynentalne - jakie wybrać?

Decydując się na zakup łóżka kontynentalnego, zastanów się nad kwestiami opisanymi powyżej. Po pierwsze - czy wolisz typowe łóżko kontynentalne (będące najwyższą opcją łóżka) czy łóżko modułowe w wersji kontynentalnej, gdzie możesz samodzielnie wybrać odpowiedni dla ciebie materac. Zastanów się, czy potrzebujesz łóżka z pojemnikiem/skrzynią do przechowywania, czy też wolisz szuflady, a może jest to zbędny dodatek? Pomyśl, czy chcesz, by łóżko miało dopasowany zagłówek, czy może istotna jest dla ciebie tylko powierzchnia spania. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj Eksperta!

Data: Apr 24, 2021

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się