Co oznacza łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Początkowo były wybierane do hoteli, pensjonatów, obecnie coraz częściej goszczą również w domach prywatnych. Wszystko ze względu na to, że łóżko kontynentalne ma bardzo wiele zalet. Dlaczego jeszcze warto je wybrać?

Spis treści:

  • Jak są zbudowane łóżka kontynentalne?

  • Łóżko kontynentalne - co to takiego?

  • Łóżko kontynentalne i jego zalety

Z wpisu dowiesz się, czym jest łóżko kontynentalne, jak wygląda oraz jakie są zalety tego typu łóżek. 

Jak są zbudowane łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne składają się z dolnej skrzyni, która jest wykonana z drewna, a także dopasowanego do niej materaca. Cechą szczególną tych tapicerowanych mebli jest wypełnienie skrzyni sprężynami bonellowymi. Wszystko ze względu na to, aby uzyskać wysoką elastyczność powierzchniową. To właśnie dzięki temu nacisk ciała na sprężyny sprawia, że rozkładają się one równomiernie na powierzchni całego materaca. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że sprężyny bonnelowe są wysoce wytrzymałe. To dlatego bardzo często są wybierane na użytek różnorodnych hoteli. Mogą wytrzymać bardzo duży ciężar, a jednocześnie mogą być użytkowane przez długie lata. 


Sam materac jest wykonany w technologii sprężynowej kieszonkowej. Skrzynia oraz nałożony na nią materac sprawiają, że łóżko jest znacznie wyższe niż standardowe modele, które znajdziemy w sklepach. Łóżka kontynentalne są tapicerowane. Co istotne, tapicerowaniu poddaje się także skrzynię ze sprężynami oraz boki materaca. W efekcie otrzymuje się niezwykle estetyczny mebel, który można spersonalizować.

Łóżko kontynentalne - co to takiego?

Oprócz podstawowych elementów, łóżka kontynentalne składają się również z dodatkowych części. Jest to wezgłowie, czyli szczyt górny oddzielający poduszki od ścian. Dostępny jest także szczyt wolny, którego celem jest po prostu poprawa estetyki. Obydwa te elementy są tapicerowane. Ciekawym dodatkiem jest także toper. To cienki materac nawierzchniowy, który jest stosowany w przypadku łóżek składających się z odrębnych części. Toper tworzy wygodną powierzchnię do spania dla dwóch osób. Silniczek elektryczny pozwala z kolei sterować łóżkiem.

Łóżko kontynentalne i jego zalety

Jak widać, łóżko kontynentalne ma naprawdę sporo zalet. To jedno z najwyższych dostępnych na rynku łóżek. Sam materac znajduje się na wysokości ok. 60-70 cm nad podłogą. To właśnie ta wysokość sprawia, że użytkownik może wygodnie zmieniać pozycję ciała ze stojącej na leżącą. To dlatego łóżka kontynentalne poleca się także osobom starszym, które mają problemy z szybkim i komfortowym położeniem się do łóżka i wstawaniem. Oczywiście łóżka tego typu nie są polecane wyłącznie seniorom. To dobry wybór dla każdego, kto lubi spać wysoko i chce się cieszyć wygodnym, spokojnym snem. 

Data: Apr 20, 2021

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 014,00 zł

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz na długość 210 i 220

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj korpusu: tapicerowany
Pojemnik na pościel: dostępny
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się