Pościel 70x160

Szukana strona nie została znaleziona

Spróbuj wyszukać inną frazę

Pościel 70x160

Nie ulega wątpliwości, że w łóżku spędzamy sporo czasu. To dlatego tak ważne jest, abyśmy się dobrze w nim czuli. Oczywiście ważny jest wybór łóżka, materaca, stelaża, ale także kołdry, poduszki czy pościeli. Dla jednej osoby odpowiednia będzie pościel 70x160. Ważne jest, by nie kierować się wyłącznie wyglądem danej pościeli. Do wyboru jest naprawdę wiele wzorów, jednak najpierw powinniśmy określić nasze potrzeby. Kolor i wzór wybieramy dopiero na końcu. Powinny one harmonizować ze stylistyką pokoju. Popularnością cieszą się wyraziste odcienie, np. niebieski, żółty.

Do zasad, którymi powinniśmy się kierować, należą jeszcze te odnoszące się do samych wzorów. Do nowoczesnych wnętrz powinniśmy wybierać proste, geometryczne wzory. Z kolei kwiatowe pościele stworzą atmosferę harmonii i elegancji, dlatego sprawdzą się w klasycznych sypialniach. Pościel 70x160 wcale nie musi przytłaczać wnętrza. Ważne, by tworzyła z nim spójną całość.

Pościel a materiał

Kupując pościel 70x160, musimy również określić, z jakiego materiału powinna być wykonana. W salonach Experta Snu do wyboru jest pościel wykonana z rozmaitych materiałów, dlatego warto poznać ich wady i zalety, by wiedzieć, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.

  • - bawełna - pościel bawełniana jest bardzo dobrym wyborem. Ten naturalny materiał świetnie odprowadza wilgoć. Pościel jest miękka, bardzo dobrze ogrzewa, nie gniecie się, przez co wygląda estetycznie. Bawełnę można prać nawet w bardzo wysokich temperaturach, dlatego utrzymanie jej w czystości nie powinno być dużym problemem. Jeśli zależy nam na wysokiej trwałości, warto wybrać pościel z bawełny macerowanej.
  • - flanela - pościel flanelowa jest równie delikatna, jak bawełna, gdyż zawiera 100% tkaniny bawełnianej. Wyróżnia się tym, że bardzo dobrze grzeje, jest także niezwykle przyjemna w dotyku. Dodatkową zaletą jest chłonność i izolacja cieplna. Jest jednak nieco bardziej wymagająca, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. By osiągnąć delikatność, konieczne jest stosowanie specjalnego płynu do zmiękczania tkanin. Po wyprasowaniu, pościel flanelowa na dłużej pozostanie gładka. Dodatkowo gęstość włókna znacznie lepiej chroni poduszkę i kołdrę. Flanela najlepiej sprawdzi się podczas zimy.
  • - mikrowłókno - pościele tego typu wykonane są z 90% z mikrowłókna oraz 10% wiskozy. Materiał produkowany jest z celulozy i posiada podobne właściwości do bawełna. Włókna są bardzo mocne, posiadają wysokie właściwości absorpcyjne. Materiał nie jest wymagający. Latem zapewnia przyjemny chłód, z kolei zimą utrzymuje dobrą temperaturę ciała. Nie każdy jednak lubi ten materiał w dotyku.
  • - krepa - krepa jest niezwykle popularna głównie ze względu na to, że jest łatwa w utrzymaniu. Nie ma konieczności jej prasowania. To wysokiej jakości tkanina, która może poszczycić się wysoką izolacją cieplną oraz wybitną chłonnością.
  • - satyna - materiał niezwykle delikatny w dotyku. Wykonany jest z przędzy czesankowej, dlatego jest połyskliwy i bardzo dobrze grzeje. Utrzymanie jest nieco bardziej skomplikowane, gdyż wymaga prania na lewej stronie. Ogromną zaletą jest to, że się nie gniecie. Materiał jest zalecany latem.