Pokaż filtry


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Pościel 100x200

Przeważnie wiele osób staje przed dylematem, jaki rodzaj pościeli dobrać ze względu na porę roku. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w tych mieszkaniach czy domach, w których zmiany temperatur są bardzo mocno odczuwalne. Przede wszystkim zwracamy uwagę na wykonanie pościeli. Dobra pościel 100x300 to taka, która jest dobrze wykonana, trwała i solidna. Powinna być wyprodukowana z wysokiej jakości materiału, a także odpowiednio wykończona.

Rozważmy to, czy wolimy pościel z guzikami, czy zasuwaną na zamek błyskawiczny. Guziki są nieco mniej funkcjonalne ze względu na to, że ich zapinanie zajmuje więcej czasu. Jeśli nie będą dokładnie przyszyte, mogą łatwo odpaść. Zamek błyskawiczny lepiej chroni kołdry przed dostaniem się kurzu. Jeśli jest dobry jakościowo, będzie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Bardzo często stosuje się go w przypadku pościeli wysokiej jakości. Kupując pościel 100x200 z suwakiem od sprawdzonych producentów, mamy gwarancję, że nie będzie się on zacinał.

Pościel a szwy

Kluczowe znaczenie podczas wyboru pościeli mają również szwy. Powinny być przede wszystkim mocne, nie mogą się rozchodzić ani także strzępić. Najlepszej jakości pościel 100x200 ma laminowane szwy. Oznacza to, że są one pokryte specjalnym laminatem, który zabezpiecza je przed rozerwaniem. Zwracamy również uwagę na samo wykończenie. W salonach Experta Snu można otrzymać wyłącznie pościel od sprawdzonych producentów.

Możliwe jest wybranie takiej z naszytymi haftowanymi lub koronkowymi elementami. Pięknie zdobiona pościel to prawdziwy hit. Przepięknie zaprezentuje się na łóżku. Warto jednak pamiętać, że każdy dodatkowo naszyty element nieco utrudnia utrzymanie pościeli w czystości. Musimy o tym pamiętać - niektóre z nich będą wymagały prania ręcznego.

Jaki rozmiar pościeli?

Trzeba trzymać się zasady, że kołdra powinna być większa niż łóżko. Pod tym kątem dobieramy odpowiednią pościel. Warto także wspomnieć, że komplety mogą składać się z różnych komponentów. Mogą to być dwie poszewki na poduszkę oraz poszwa na kołdrę. W zestawach można także znaleźć:

  • - poszewki na poduszki jaśki,
  • - prześcieradła.

Poszewki na mniejsze poduszki można kupować oddzielnie i zestawiać na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Warto jednak postawić na zestawy, by mieć pewność, że będą ze sobą idealnie współgrać. Przed zakupem, dokonajmy pomiarów poduszek i kołdry.

Jeśli chodzi o rozmiary, przeważnie mamy do wyboru:

  • - kołdry: 140×200, 150×200, 160×200, 180×200, 200×200, 220×200,
  • - poduszki: 70×80, 50×60, 50×50, 40×40,
  • - poduszki jaśki: 40×40,
  • - prześcieradło: 90×200, 160×200, 180×200, 220×200, 240×260.

Zarówno kołdra, jak i prześcieradło powinny być nieco szersze niż samo łóżko. Co do pościeli dziecięcej, warto wybrać taką o wymiarach: 70×140 lub 60×120. Można ją znaleźć w salonach Experta Snu! Do wyboru jest pościel w wielu wariantach kolorystycznych. Posiadamy także komplety w ciekawe wzory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie pościel będzie wspaniale współgrać z wystrojem sypialni. Zapraszamy na udane zakupy!