zamknij Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu.

Materace 140x200

Materace 140x200

W salonach Experta Snu znajdziesz nie tylko wysokiej jakości materace 140x200, ale także uzyskasz fachową poradę dotyczącą wyboru odpowiedniego rozwiązania, które będzie stuprocentowo dopasowane do Twoich potrzeb. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując nowoczesne materace, które wyróżniają się funkcjonalnością i ponadprzeciętnym komfortem. Dostępne są różnorodne materace, m.in. lateksowe, piankowe, sprężynowe, termoelastyczne, więc każdy znajdzie idealne dla siebie!

Materac twardy czy miękki?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepsze będą materace twarde, czy miękkie. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Materac musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb, wagi, wzrostu, pozycji do snu czy ewentualnych schorzeń. Przeważnie materace twarde wybierane są przez osoby w przedziale wiekowym 25-40 lat, które mają maksymalną wagę ok. 90 kilogramów. Polecane są głównie osobom, które nie mają bólów kręgosłupa czy bioder.

Najbardziej komfortowe są materace średnie, zwane inaczej standardowymi. To materace, które są prawidłowo dobrane do wagi. Dobierając odpowiedni materac dla siebie, zwróćmy uwagę na twardość jego wkładu, rodzaj, a także grubość pianek wykończeniowej. Kręgosłup powinien być ustawiony w linii prostej. Jeśli wybierzemy zbyt miękki materac, kręgosłup za bardzo będzie się zapadać. Z kolei zbyt twardy materac to gwarancja zbyt małej strefy ugięcia materaca. W razie potrzeby służymy oczywiście poradą w naszych salonach Experta Snu. Nasi specjaliści z pewnością dobiorą najlepsze możliwe rozwiązanie dla Ciebie, kierując się indywidualnymi upodobaniami oraz kluczowymi czynnikami.

Materac lateksowy czy kieszeniowy?

Materace 140x200 dostępne są w salonach Experta Snu w wielu wariantach do wyboru. Częstym dylematem pozostaje jednak często to, czy wybrać materac lateksowy, czy kieszeniowy. Materace lateksowe znacznie lepiej dopasowują się do kształtu obciążenia czy kręgosłupa. Doskonale podtrzymują go w linii prostej, zapewniając precyzyjne dopasowanie. Warto dodatkowo dobrać specjalną poduszkę. by mieć gwarancję komfortowego snu. Materace lateksowe generują także więcej punktów podparcia dla tej samej powierzchni. To właśnie dlatego obciążenie bardzo dokładnie się rozkłada. U nas można kupić materace lateksowe w różnych przedziałach cenowych, dlatego jest to rozwiązanie dosłownie na każdą kieszeń.

Warto wspomnieć także o tym, że w materacu lateksowym nie występuje efekt bujania się. Z kolei materace kieszeniowe są twardsze i mniej się zapadają. To jeden z głównych powodów, dla których mają oni swoich zwolenników. Niektórzy po prostu preferują nieco twardsze materace, dlatego materac kieszeniowy może być trafnym rozwiązaniem. Tego rodzaju materace są wyposażone w sprężyny kieszeniowe, które wykonuje się z wysokiej jakości stali wysoko-elastycznej. Ciekawostką jest fakt, że materace kieszeniowe z lateksem zbliżają się do materaców lateksowych, jeśli chodzi o zachowanie stopnia komfortu. Zachęcamy do sprawdzenia naszej całej oferty!

Materace 140x200

Zamawiając u nas

GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY

Staramy się, by nasza oferta była najatrakcyjniejsza na polskim rynku.

DARMOWA DOSTAWA

na terenie całej Polski przy zamówieniu powyżej 200 zł

FACHOWE DORADZTWO

Nasi eksperci pomogą w doborze produktu
Zadzwoń! 530 530 052

7 SALONÓW W POLSCE

Jesteśmy w 6 miastach w Polsce. Odwiedź nas!