Filtruj produkty
Wyczyść filtry

ROZMIAR

PRZEDZIAŁ CENOWY

280,00 zł - 330,00 zł

Rodzaj materiału

Aktywne filtry


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Jak wybrać odpowiedni rozmiar poduszki?

Wybór odpowiedniej poduszki jest kluczowy w kontekście zdrowego odpoczynku i snu. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych na rynku nie trudno znaleźć idealny model odpowiadający nie tylko kwestiom zdrowotnym, ale również wygody. Z pomocą przychodzą również strony internetowe, na których bez problemu można dowiedzieć się kluczowych kwestii związanych z zakupem idealnego produktu. Warto jednak pamiętać, że oprócz wypełnienia, materiału i kształtu, bardzo ważny jest również rozmiar poduszki. Jaka wielkość będzie najlepsza? Zapraszamy do lektury.

Najpopularniejsze poduszki

Duża część klientów nie jest zdecydowana na określony rozmiar poduszki. Według badań statystycznych większość z nich pyta o kwestie związane z wypełnieniem i materiałem, z którego produkt został wykonany. Niestety, konkretnej odpowiedzi co do wielkości poduszki po prostu nie ma. Wszystko zależy od upodobań klienta, pozycji, w jakiej znajduje się w trakcie snu, czy rozmiaru łóżka. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór produktu w oparciu właśnie o te kwestie. Jeżeli na któreś z pytań nie potrafimy jednoznacznie odpowiedzieć, postawmy na uniwersalne poduszki 80x80 czy 70x80.

Wybór poduszki w takim rozmiarze ma swoje zalety, związane z łatwym dopasowaniem do wielkości poszewek znajdujących się w ofertach sklepów, lub naszego łóżka. Praktyczne rozwiązanie sprawia, że poduszka będzie pasować do każdego nowego kompletu pościeli, jaki wybierzemy do naszej sypialni. O ile na początku ta kwestia może nie wydawać się kluczowa, o tyle później, jeżeli będziemy chcieli odmienić wystrój naszego wnętrza, okaże się naprawdę ważna.

Rozmiar a kwestie zdrowotne, czyli poduszki 80x80

Oprócz praktycznych elementów związanych z wymienionym powyżej dopasowaniem do większości pościeli dużo ważniejszym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest kwestia zdrowotna. Warto zaznaczyć, że na sen i odpoczynek poświęcamy mniej więcej połowę naszej doby. Jeżeli chcemy, aby nasz kręgosłup nie uległ poważnej kontuzji, lub aby nie doskwierały nam bóle głowy oraz kiepskie samopoczucie, warto zainwestować w dobry materac i jeszcze lepszą poduszkę.

Aby wybrać odpowiednią wielkość poduszki i zabezpieczyć się przed wszelkiego rodzaju kontuzjami, warto kupić produkt, który będzie odpowiadał naszej wadze i wzrostowi. Znając te wymiary, należy przed zakupem sprawdzić na stronie producenta, specjalnie przygotowaną tablicę ewentualnie zapytać o nią w wiadomości mailowej, lub telefonicznej. Tablica powinna wskazywać stosunek wagi do wzrostu, dzięki któremu będziemy mogli wybrać poduszkę w odpowiedniej wielkości. Dodatkowe elementy takie jak szerokość braków i długość odcinka od podstawy szyi do łopatki znacząco poprawi nasz komfort i zdrowie kręgosłupa.