Materace lateksowe 90x200

Aktywne filtry
2 040,00 zł od 1 632,00 zł

pianka wysokoelastyczna, lateks Talalay Blue

pianka wysokoelastyczna, lateks Talalay Blue

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
4 572,00 zł od 3 657,60 zł

sprężyny kieszeniowe 2000S, lateks Talalay Natural, lateks Talalay Blue Intuition

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
2 717,00 zł od 2 173,60 zł

lateks Talalay Blue, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
2 441,00 zł od 1 952,80 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H3
Wysokość: 20 cm
- opinie:
2 379,00 zł od 1 903,20 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
3 237,00 zł od 2 589,60 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: lateksowy
Twardość: H3 
Wysokość: 20 cm
- opinie:
3 813,00 zł od 2 669,10 zł

dla par, seniorów, alergików, sportowców, dla osób z problemami z kręgosłupem

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 24 cm
- opinie:
Następna strona


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Materace lateksowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Lateks nie należy do najtańszych wypełnień, jednak ma wiele ciekawych właściwości, których może mu pozazdrościć na przykład materac piankowy czy sprężynowy.

Materac lateksowy jest bardzo higieniczny, ma naturalne właściwości antybakteryjneantygrzybiczne i antyalergiczne. Ponadto materace z wsadem lateksowym są wytrzymałe, trwałe, gwarantują dobre podparcie dla osób mających problemy z kręgosłupem, krążeniem czy uciskiem.

W tym miejscu znajdziesz bogaty wybór materacy lateksowych 90x200 cm, dowiesz się więcej na temat samego lateksu, jego właściwości i przeznaczenia.

W asortymencie sklepu internetowego Expert Snu znajdziesz niesamowicie komfortowe i wygodne materace lateksowe 90x200 cm od najlepszych polskich producentów takich jak marka GUENO, czy M&K Foam KOŁO.

Materac lateksowy 90x200 - wszystko, co musisz wiedzieć o lateksie i jego właściwościach

Chociaż materace lateksowe bardzo zyskały w ostatnich latach na popularności, na temat samego lateksu wciąż krąży w przestrzeni publicznej wiele stereotypów i mitów.

Dobrej jakości materac lateksowy 90x200 cm może być świetnym wyborem zarówno dla dziecka, osoby starszej, jak i dorosłego, jednak lateks nie jest uniwersalny, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Dlatego przed wyborem odpowiedniego materaca dobrze jest po pierwsze dowiedzieć się więcej na temat samego wypełnienia, a po drugie skorzystać z pomocy profesjonalnego specjalisty od zdrowego snu. W Expert Snu można bezpłatnie skorzystać z pomocy wykwalifikowanego Doradcy.

O pomoc w wyborze odpowiedniego materaca można poprosić podczas wizyty w jednym z salonów w 8 miastach (Kraków, Katowice, Kielce, Toruń, Rzeszów, Krosno, Dębica, Lublin) albo online w sklepie internetowym Expert Snu, gdzie za pośrednictwem czatu na stronie internetowej można porozmawiać z profesjonalnym doradcą od snu.

Jak powstaje lateks?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem materaca lateksowego 90x200 cm, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Kwestia doboru odpowiedniego rozmiaru jest drugorzędna. Przygodę z materacem lateksowym warto zacząć od poznania samego materiału, czyli lateksu.

Lateks w wypełnieniu materacy to zasadniczo inny rodzaj materiału, niż lateks, który znamy choćby z rękawiczek ochronnych czy prezerwatyw. 

Materac lateksowy może mieć wypełnienie z lateksu naturalnego lub mieszanego. Lateks naturalny jest pozyskiwany ręcznie z mleczka drzewa kauczukowego, które w warunkach naturalnych występuje w ciepłych i tropikalnych obszarach Ameryki Południowej.

Ze względu na ręczny sposób pozyskiwania mleczka kauczukowego materace z lateksem naturalnym są bardzo drogie.

Najbardziej znanym producentem lateksu na świecie jest marka Vita Talalay. Jej twórca Joseph Talalay rozpoczął masową produkcję piany lateksowej już w 1961 r. Jak wygląda produkcja płyty lateksowej do wypełnienia materacy krok po kroku?

Najpierw z drzewa kauczukowego pobierany jest sok tropikalny. Dawniej mleczko ubijało się na pianę lateksową, którą wlewa się do odpowiedniej formy i nadaje jej trwałość oraz kształt poprzez oddziaływanie parą wodną o wysokiej temperaturze.

Marka Talalay zrewolucjonizowała proces produkcji lateksu, ponieważ jako pierwszy producent na świecie wprowadził do obiegu lateks wytwarzany przy pomocy innej technologii. Lateks Talalay jest wtryskiwany w formie płynnej mieszaniny mleczka kauczukowego do formy uszczelnianej próżniowo, która następnie jest błyskawicznie zamrażana w temperaturze -30 stopni C.

W ten sposób utrwala się kulisty kształt pęcherzyków powietrza w masie lateksowej, które pozostają półotwarte. Właśnie tym pęcherzykom powietrza materace lateksowe zawdzięczają swoją doskonałą zdolność do cyrkulacji powietrza.

Rodzaje lateksu: naturalny i mieszany

O wiele częściej w sprzedaży można spotkać materace z lateksem mieszanym, czyli będące połączeniem naturalnego mleczka kauczukowego oraz syntetycznych wypełniaczy, które mają poprawić jego właściwości i żywotność, czyniąc go tym samym bardziej wartościowym dla konsumenta produktem. Więcej na temat samego lateksu dowiesz się z naszego poradnika.

Dobrej jakości materac lateksowy syntetyczny wcale nie musi być gorszy od materaca zrobionego w 100% z naturalnych materiałów. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii materace z lateksu są bardzo funkcjonalne i wszechstronne.

Poza względami finansowymi o kupnie materaca z lateksu naturalnego może przemawiać także ekologia, ponieważ taki wybór znacząco skraca i uproszcza cały proces produkcji materaca.

Materac 90x200 lateksowy dla dzieci h2 h3

Być może jesteś tutaj, ponieważ szukasz materaca, który będzie odpowiedni dla dziecka?
Materac z lateksu 90x200 cm świetnie sprawdzi się jako wybór do pokoju dziecięcego. Lateks jest bardzo higieniczny - nie rozwijają się w nim bakterie, wirusy czy grzyby.

Materac lateksowy ma porowatą strukturę, która zapewnia najlepszą spośród wszystkich rodzajów materacy cyrkulację powietrza. Dzięki temu wilgoć nie gromadzi się w materacu nawet w przypadku wzmożonej potliwości.

Materac lateksowy może być używany przez alergików i astmatyków, jest to również najtrwalszy i najbardziej wytrzymały rodzaj materacy, wyróżniający się żywotnością do nawet kilkunastu lat stosowania.

Odpowiednio dobrany materac 90x200 cm może być zatem świetnym wyborem dla dziecka, nastolatka czy młodego dorosłego. Pamiętaj także, że materace z lateksu nie mają standardowych czterech poziomów twardości. 

Dla dziecka wybieramy tylko materac H2, ponieważ jego ciało rośnie i się zmienia, więc twardość materaca nie może być zbyt duża.

W kontekście twardości materaca można się także spotkać z określeniem twardość "7 stref". Jest to materac oferujący różny stopień twardości i podparcia w zależności od tego, jaka część ciała na nim spoczywa. Dobre rozwiązanie dla osób o wzroście powyżej 170 cm, ponieważ wówczas materac zyskuje lepsze ugięcie.

Materac lateksowy 90x200 cena - ile kosztuje dobry materac z lateksu?

Materace z wypełnieniem z lateksu nie należą do najtańszych. Dotyczy to przede wszystkim lateksu naturalnego, jednak również materac z wypełnieniem z lateksu mieszanego potrafi kosztować więcej niż materac piankowy czy sprężynowy.

W ofercie Expert Snu materac lateksowy w rozmiarze 90x200 cm możesz kupić w cenie już od tysiąca kilkuset złotych do  kwoty będącej nawet sześciokrotnością tej sumy. Wszystko zależy od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na zakup materaca, oraz od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika materaca.

Materac lateksowy ma wiele cech, które są unikalne i znajdziesz je tylko w przypadku produktów z takim wypełnieniem. Materace lateksowe są najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe, ich żywotność to nawet kilkanaście lat, chociaż ze względów higienicznych zaleca się wymianę każdego materaca co kilka lat. Wysoki poziom czystości i higieniczności lateksu, to kolejna z jego zalet. Otwartokomórkowa struktura lateksu zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, przez co materac 'oddycha' i nie gromadzi się w nim wilgoć, co mogłoby prowadzić do rozwoju bakterii czy grzybów. Takie warunki chronią także wypełnienie przed roztoczami, których odchody są silnym alergenem. Dlatego materace lateksowe to doskonały wybór dla osób mających problemy skórne, pocących się i dla alergików.

Materac lateks 90x200 a materac piankowy - który lepszy?

Wiele osób zastanawia się, który materac jest lepszy: lateksowy czy piankowy? Jaki materac pozwoli mi przespać spokojnie całą noc? Tak naprawdę już na wstępie trzeba powiedzieć, że nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi. Obydwa rodzaje materacy są bardzo popularne i mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Żeby wybrać ten najbardziej odpowiedni trzeba zastanowić się, jakie właściwości ma poszczególny rodzaj wypełnienia. Materac piankowy 90x200 z pewnością będzie tańszy od swojego odpowiednika z lateksu. Jednak nie będzie dobrym wyborem, jeśli masz problem z potliwością, chorujesz na alergie (zwłaszcza groźne są kurz i roztocza) albo śpisz w pomieszczeniu o dużej wilgotności. Materac lateksowy utrzymuje swoje właściwości nawet przez kilkanaście lat, natomiast materac piankowy maksymalnie kilka lat. Materac lateksowy będzie też dobrym wyborem dla osób z problemami z kręgosłupem, czy cierpiących na ucisk podczas snu. Stąd jest to dobre rozwiązanie również dla osób starszych czy przewlekle chorych. Na rynku dostępne są także perforowane materace lateksowe, które sprawdzają się zwłaszcza podczas spania na boku, w szczególności są polecane dla osób mających problemy z kręgosłupem w odcinku piersiowym, albo dla osób cierpiących z powodu ucisku i bólu ramion.

Jeśli chodzi o odczucia związane z samym leżeniem, materac lateksowy będzie bardziej elastyczny i sprężysty, natomiast materac piankowy (zwłaszcza z pianki termoelastycznej) zapewnia wrażenie przyjemnego zatapiania się, niczym na puchatej chmurce. Materac piankowy ze wsadem z piany termoelastycznej nie sprawdzi się w przypadku kogoś, komu podczas snu jest często zbyt ciepło. Więcej na temat różnic pomiędzy materacami lateksowymi a piankowymi dowiesz się z naszego poradnika. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki rodzaj materaca będzie dla Ciebie najlepszy - poproś o pomoc Doradcę Expert Snu!