Materace lateksowe 80x200

Aktywne filtry
1 948,00 zł od 1 558,40 zł

pianka wysokoelastyczna, lateks Talalay Blue

pianka wysokoelastyczna, lateks Talalay Blue

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
4 532,00 zł od 3 625,60 zł

sprężyny kieszeniowe 2000S, lateks Talalay Natural, lateks Talalay Blue Intuition

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
2 583,00 zł od 2 066,40 zł

lateks Talalay Blue, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
2 306,00 zł od 1 844,80 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H3
Wysokość: 20 cm
- opinie:
2 243,00 zł od 1 794,40 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
3 172,00 zł od 2 537,60 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Hard

 • Promocja
 • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: lateksowy
Twardość: H3 
Wysokość: 20 cm
- opinie:
3 735,00 zł od 2 614,50 zł

dla par, seniorów, alergików, sportowców, dla osób z problemami z kręgosłupem

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 24 cm
- opinie:
Następna strona


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Materac lateksowy 80x200 cm - dla kogo będzie to dobry wybór?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać odpowiedni materac do spania? Jaki rodzaj wypełnienia sprawdzi się najlepiej w przypadku dziecka, które intensywnie rośnie i nieustannie zmienia się jego ciało?

Czy na przykład średnio twardy materac piankowy będzie dla niego odpowiedni? A co z dorosłymi? Czy materac lateksowy o wymiarach 80x200 cm sprawdzi się też w przypadku nastolatka, który lada moment wejdzie w dorosłość?

Wybór materaca to bardzo złożona kwestia, jest bardzo dużo zmiennych, które mają wpływ na to, czy z zakupu i spania na materacu będziemy zadowoleni, czy raczej szybko pożałujemy decyzji o zakupie.

Nie ma jednego idealnego materaca, który będzie odpowiedni dla każdego człowieka. Średnio twardy materac lateksowy 80x200 cm może być dobry dla jednego dziecka, a dla drugiego już nie.

Taki rozmiar może sprawdzić się w przypadku nastolatka, a dla osoby dorosłej materac o wymiarach 80x200 cm może być zwyczajnie zbyt mały.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów - możemy wyróżnić choćby materace sprężynowe, piankowe, czy lateksowe.

Zwłaszcza te ostatnie cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, dzięki którym pozyskiwanie lateksu naturalnego oraz produkcja materacy z takim wypełnieniem stały się prostsze, szybsze i tańsze, niż jeszcze choćby 20 lat temu!

Materac lateksowy - jak jest robiony?

Dobrej jakości materac lateksowy 80x200 cm może z powodzeniem służyć przez wiele lat. To właśnie wysoka trwałość oraz innowacyjne właściwości lateksu sprawiły, że materace z takim wypełnieniem zrobiły się w ostatnich latach bardzo popularne.

Przygodę z lateksem warto zacząć od zrozumienia technologii jego wytwarzania, ponieważ jest ona zasadniczo różna od sposobu, w jaki na przykład wyrabia się materace piankowe.

Proces produkcji lateksu zaczyna się od zmieszania naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z komponentami i powietrzem. Odpowiednie napowietrzenie mieszaniny sprawi, że lateks zyska potem doskonałą zdolność do cyrkulacji powietrza. Wszystkie składniki są mieszane za pomocą specjalistycznego miksera.

Następnie masa jest rozprowadzana w formach i za pomocą specjalnych prętów natychmiastowo zamrażana w temperaturze -30 stopni C. Dzięki procesowi zamrażania masy lateksowej udaje się zachować jej otwarto komórkową strukturę.

Struktura komórek lateksu jest dzięki temu okrągła, a pomiędzy nimi tworzą się 'korytarze powietrzne'. O tym, że lateks 'oddycha' można się przekonać samemu. Wystarczy przyłożyć głowę do poduszki i spróbować wciągnąć powietrze lub je wdmuchać.

Po zamrażaniu lateks jest poddawany żelowaniu oraz obróbkom w wysokiej temperaturze po to, aby utrwalić jego formę i nadać mu ostateczny kształt.

Lateks wyróżnia się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza, co gwarantuje wysoką higieniczność podczas snu. W lateksie nie ma warunków do rozwoju bakterii, grzybów, czy pleśni. Dlatego materace z lateksu mogą być używane przez dzieci.

Podczas wyboru odpowiedniego materaca warto zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar i wypełnienie, ale także na twardość materaca, która powinna być dopasowana do naszej wagi, wzrostu i budowy ciała.

Materac lateksowy 80x200 cena

Dobrej jakości materac lateksowy nawet w niewielkim w rozmiarze 80x200 cm nie jest tani. Należy też rozróżnić różne typy materacy lateksowych. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie istnieje coś takiego, jak materac w zrobiony w 100% tylko z samego lateksu naturalnego, ponieważ aby materac spełniał swoje właściwości użytkowe do mieszaniny lateksowej należy dodać różne komponenty i zagęszczacze, co poprawia jego właściwości i jakość użytkowania.

Wśród materacy lateksowych najdroższe są te wykonane z lateksu naturalnego. Aby nazwać lateks naturalnym w jego składzie musi być min. 30% mleczka kauczukowego. Poniżej 30% zawartości mleczka kauczukowego oznacza, że lateks ma dodatek innych komponentów i musi być nazywany syntetycznym. Materace z lateksem naturalnym nie są tanie, jednak może być to dobry wybór dla osób, które chcą dbać o ekologię. 

Materace z lateksu wyróżniają się największą trwałością i wytrzymałością spośród wszystkich rodzajów dlatego jeśli szukasz wysokiej jakości materaca, który będzie ci dobrze służył przez długie lata, to lateks może być odpowiednim wyborem.

Materac lateksowy o wymiarach 80x200 cm nie należy do najtańszych wyborów w tym rozmiarze, jednak na końcową cenę składa się wiele czynników. Materac lateksowy jest wytrzymały, elastyczny, ma bardzo dobrą przepuszczalność powietrza i naturalne właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.

Ponadto materac lateksowy 
może być używany przez alergika. Cena materaca lateksowego nawet przy tak niewielkim rozmiarze jak 80x200 cm, może być wysoka. Jeśli jednak zależy ci na nowoczesnym i komfortowym materacu, który ma bardzo wysoki poziom higieny oraz trwałości - lateks może być dobrym rozwiązaniem. 

Materac lateksowy dla dziecka 80x200

Ze względu na swoją higieniczność i antyalergiczne właściwości, materace z lateksem mogą być ciekawym wyborem do pokoju dziecięcego. W przypadku materacy lateksowych możemy mówić tylko o dwóch typach twardości. Wynika to z unikalnych właściwości samego lateksu, których nie mają inne materace, na przykład piankowe czy sprężynowe. Materace z lateksu mogą mieć twardość H2 lub H3.

Średnio twardy materac H2 jest przeznaczony dla osób o wadze 80-90 kg, natomiast H3 sprawdzi się dla osób cięższych, o wadze do ok. 120-130 kg.

W przypadku materacy lateksowych do pokoju dziecięcego należy wybrać materac średnio twardy. Należy szukać materaca wyłącznie o twardości H2 ze względu na fakt, że ciało dziecka rośnie i zmienia się nieustannie. Jednak podczas wyboru stopnia twardości trzeba wziąć pod uwagę nie tylko
wagę, wzrost czy budowę ciała dziecka, ale także jego osobiste preferencje i przyzwyczajenia.

Przy czym należy równocześnie pamiętać, że dziecko zmienia się, rośnie i równocześnie kształtuje też swój charakter. Dlatego podczas wyboru materaca dla dziecka dobrze jest pamiętać, że jego preferencje czy upodobania mogą się zmienić. Materac lateksowy dla wielu osób jest bardzo wygodny i komfortowy, dla innych z kolei może okazać się zbyt elastyczny i sprężysty.

Średnio twardy materac to wybór uniwersalny i najpopularniejszy - co wcale nie oznacza, że najlepszy. Jeśli planujesz zakup materaca do pokoju dziecięcego warto też w miarę możliwości porozmawiać z dzieckiem, aby poznać jego preferencje dotyczące spania i indywidualne odczucia z leżenia na różnych rodzajach materacy.

Materac lateks 80x200

Materac lateksowy to zdaniem wielu dobry wybór dla dziecka. Lateks w wypełnieniu materacy ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Średnio twardy materac sprawdzi się w przypadku dziecka, którego ciało rośnie i intensywnie się zmienia. Materac lateksowy o wymiarach 80x200 cm nadaje się do pokoju dziecięcego, jednak nie każdy lubi to charakterystyczne dla lateksu uczucie sprężystego odbicia się.

Jeśli nie przepadasz za sprężystością oraz naturalną elastycznością, jaką wyróżnia się dobrej jakości materac lateksowy i wolisz raczej wrażenie delikatnego zapadania się, wybierz materac piankowy o twardości dopasowanej do twoich potrzeb. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że materac piankowy nie jest dla każdego. Tak jak każdy człowiek jest inny, tak samo dwie osoby mogą mieć kompletnie różne preferencje dotyczące spania.

Wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwy. Materac piankowy dla dziecka może się kompletnie nie sprawdzić, ponieważ uczucie 'zapadania się' może być zbyt intensywne, przez co może rozpraszać i odwracać uwagę, co skutkuje wydłużeniem czasu potrzebnego do zaśnięcia.

Materac piankowy to również bardzo szerokie i ogólne pojęcie, bo na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pianek, które znacząco różnią się właściwościami. W miarę możliwości najlepiej jest przetestować każdy rodzaj materaca osobiście, ponieważ to, co dla jednej osoby może wydawać się 'twarde', dla kogoś innego może okazać się zbyt miękkim wyborem.

Podsumowując. Wybierz materac piankowy, jeśli lubisz uczucie otulenia, zapadania się w materac, cenisz pianki o właściwościach dopasowujących się do ciała a także termoelastycznych i nie masz problemów z poceniem się w nocy. Postaw z kolei na materac lateksowy jeśli zależy Ci na wysokiej trwałości i wytrzymałości oraz wysokiej higienie. Podczas wyboru odpowiedniego materaca warto skorzystać z porady profesjonalnego Doradcy. W sklepie Expert Snu pomoc przy wyborze właściwego materaca można uzyskać w trakcie wizyty w jednym z salonów stacjonarnych a także online za pośrednictwem sklepu internetowego i czatu z pracownikiem na stronie internetowej.