Kołdry 200x220

Aktywne filtry
434,00 zł od 347,20 zł
 • Black Week
 • -20%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: syntetyczna
Wypełnienie: luksusowe, antyalergiczne wypełnienie LuxFill
Poszycie: biopercal (100% bawełna)

- opinie:
461,00 zł od 368,80 zł
 • Black Week
 • -20%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: syntetyczna
Wypełnienie: luksusowe, antyalergiczne wypełnienie LuxFill
Poszycie: biopercal (100% bawełna)

- opinie:
425,00 zł od 340,00 zł
 • Black Week
 • -20%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: syntetyczna
Wypełnienie: luksusowe, antyalergiczne wypełnienie LuxFill
Poszycie: biopercal (100% bawełna)

- opinie:
Następna strona


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Kołdry 200x220

Decydując się na zakup kołdry, musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jaki posiada rodzaj wypełnienia. To właśnie on będzie decydować o tym, czy kołdra jest odpowiednio ciepła. Z kolei pokrycie decyduje o wytrzymałości kołdry 200x220 oraz komforcie użytkowania. Do wyboru są różnego rodzaju pokrycia:

 • - pokrycie bawełniane - bawełna jest naturalnym materiałem, dlatego zapewnia dobrą wentylację i jest higieniczna. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na ogromnej wytrzymałości i najwyższej jakości, warto wybierać kołdry z pokryciem z bawełny cienkoprzędnej.
 • - pokrycie bawełniano-poliestrowe - tego rodzaju pokrycie jest wykonane z mieszanki bawełny i poliestru. Cieszy się sporą popularnością ze względu na niski koszt produkcji. Posiada sporo zalet, przede wszystkim zapewnia naturalność i odpowiednią wentylację, a dzięki dodatkowi materiałów sztucznych, cechuje się także wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Do najbardziej popularnych tkanin należy policoton, który składa się w 65% z poliestru oraz 35% z bawełny. Tego typu tkaniną jest również frotte, która zawiera 95% bawełny i cechuje się dobrą termoizolacją.
 • - pokrycie satynowe - satyna jest popularnym rodzajem pokrycia. To jedwabna lub bawełniana tkanina, która z jednej strony jest matowa, natomiast z drugiej błyszcząca. Jej ogromną zaletą jest ponadprzeciętna estetyka. Dodatkowy plus to fakt, że pokrycie satynowe jest antystatyczne, więc sprawdzi się w przypadku osób uczulonych na kurz lub roztocza.
 • - pokrycie z mikrowłókien - to inaczej pokrycie z mikrofibry bądź mikrofaza. Wykonuje się je z bardzo cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Wszystko to sprawia, że kołdry 200x200 są niezwykle miłe w dotyku, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Co więcej, szybko schną.
 • - pokrycie jedwabne - jedwab jest jednym z najbardziej szlachetnych materiałów. Pozwala skórze oddychać, dlatego jest bardzo chętnie wybierany. Jest jednocześnie przyjemny w dotyku, naturalny i niezwykle wytrzymały. Trzeba jednak liczyć się z wyższym kosztem.
 • - pokrycie z fizeliny - najprościej mówiąc, fizelina to termicznie połączone ze sobą sztuczne włókna. Niestety, wyróżnia się dość niską wytrzymałością, dlatego wybierając kołdry z pokryciem z fizeliny, trzeba liczyć się z faktem, że będzie konieczne ich częstsze wymienianie.
 • - pokrycie z teflonu - pokrycie teflonowe cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością. Co więcej, teflon jest odporny na zabrudzenia, a jednocześnie uniemożliwia osadzanie się kurzu. Kołdry z teflonowym pokryciem to towar luksusowy. Idealnie sprawdzi się w przypadku alergików.

Wykonanie kołdry

Bardzo ważne jest także wykonanie kołdry. Zwracajmy uwagę na detale, wybierajmy kołdry 200x220 od sprawdzonych producentów. Warto także przyjrzeć się budowie kołdry. Wypełnienie nie powinno się przemieszczać, dlatego wnętrze dzielone jest na komory. Tradycyjne kołdry są pikowane, a takie rozwiązanie sprawia, że kołdry są bardzo cienkie i nadają się na cały rok. Jeśli szukamy ciepłego modelu kołdry na zimę, warto wybierać takie, w których komory podzielone są taśmami.